Walmart, Jet.com’u 3,3 milyar dolara satın alıyor

ABD’li perakende zinciri devi Walmart, e-ticaret şirketi Jet.com’u 3,3 milyar dolara satın almak için anlaşmaya vardığını duyurdu.

Walmart, Jet.com’u 3,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart’tan yapılan açıklamaya göre, her iki şirketin yönetim  kurullarının onayladığı anlaşma kapsamında Walmart, Jet.com’a 3 milyar dolar  nakit ve 300 milyon dolar değerinde hisse senedi verecek.

Walmart İcra Kurulu Başkanı (CEO) Doug McMillon, fiyatlarını  düşürecek, ürün çeşitliliğini genişletecek ve alışveriş deneyimini  basitleştirecek yeni yollar aradıklarını belirterek, müşterilerinin de bunu  istediğini belirtti.

McMillon, Jet.com’u satın almalarının, Walmart’ın büyümesini  hızlandıracağını vurguladı.

Analistler, söz konusu anlaşmayı Walmart’ın e-ticaret devi Amazon’un  internet ve mobil uygulamalarla gerçekleştirdiği satış hacmine ulaşmak ve  piyasada daha rekabetçi olabilmek için bir hamle olarak değerlendiriyor.

Walmart geçen yıl 428 milyar dolar gelir elde ederken, bunun sadece 14  milyar dolarlık kısmı internet ve mobil uygulamalardan yapılan satışlardan  gelmişti. E-ticaret devi Amazon’un geçen seneki geliri ise 107 milyar dolar  olmuştu.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/walmart-jet-com-u-3-3-milyar-ekonomi-2291813/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ