FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Volkswagen 2020 Golf’te yazılım hatası pahalıya patladı!

Üretim süreci Almanya’da devem eden yeni Volkswagen 2020 Golf için ortaya çıkan yazılım hatası teslimatların bir süre ertelenmesine neden olacak.

Volkswagen 2020 Golf’te yazılım hatası pahalıya patladı!

Geçtiğimiz yılın ekim ayı içerisinde küresel tanıtım etkinliği gerçekleştirilen 2020 Volkswagen Golf, beraberinde sekizinci jenerasyonu da getirdi. İlk adımın ardından süreç içerisinde farklı performans versiyonlarıyla da gündeme gelen yeni nesil için ortaya çıkan son gelişmenin merkezinde ise bir problem var. 

Resmi ve Alman merkezli kaynaklardan elde ettiği gelişmeleri servis eden Autonews Europe, bazı otomobillerde keşfedilen bir yazılım sorunu nedeniyle Volkswagen’in bir sonraki duyuruya kadar teslimatları durdurma kararı aldığına yer verdi. 

Üretim süreci başlamasının üzerinden hatırı sayılır bir zaman geçen Volkswagen 2020 Golf’ün ortaya çıkan bu hatadan kaç örneğinin etkilendiği şimdilik bilinmiyor. Sorunu nasıl düzelteceğine karar verme aşamasında olan Volkswagen, görünüşe göre önümüzdeki birkaç gün içinde resmi bir açıklama yapacak. 

Senaryolar arasında bir yazılım güncellemesinin 15-21 Haziran arasında sunulması şimdilik ön planda çıkıyor. Üretimi Almanya’da devam eden otomobille ilgili yaşanan bu gelişmenin takvimi ne kadar etkileyeceği de merak konusu. 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.