Vize müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya lideri Putin, iki ülke arasındaki vizelerin yeniden kaldırılacağının sinyallerini verdi. Rusya uçak krizinin ardından 1 Ocak’ta vizesiz seyahat uygulamasını askıya almıştı.

Vize müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uçak krizinin ardından ilk kez bir araya geldi. St. Petersburg’ta gerçekleşen görüşmenin ardından iki lider önemli mesajlar verdi.

Erdoğan: Gerekli adımlar atılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile vize konusunu gündeme getirerek, “Türk müteşebbislerinin Rusya’daki faaliyetlerinin önünün açılması, vizesiz rejimin tam teşekkülü şekilde tekrar yürürlüğe konması gibi başlıklarda gerekli adımları inşallah peyderpey ve müştereken atacağız” dedi.

Putin: Bunu ele alacağız

Rusya lideri Putin ise vize kısıtlaması konusunu çözmek gerektiğini belirterek, “Bunun ekonomik yansımaları var. Türk ortaklarımız bazı konulara dikkatimizi çekti. Bunu ele alacağız” dedi.

1 Ocak’ta askıya alınmıştı

Rusya, uçak krizinin ardından 1 Ocak 2016’dan itibaren Türk vatandaşlarının Rusya’ya vizesiz seyahat uygulamasını askıya almıştı.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1132441

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ