Vakıfbank’tan ekonomiye 163 milyar TL destek

Vakıfbank, yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği 587 milyon TL net kâr ile yılın ilk altı ayında toplam 1 milyar 104 milyon TL net kâra ulaştı.

Vakıfbank’tan ekonomiye 163 milyar TL destek

194 milyar TL’ye yaklaşan aktif büyüklük ile ekonomiye nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığı ile 163 milyar TL destek sağladıklarını belirten Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan “15 Temmuz’da milli iradeye, ülkemize, cumhuriyetimize, birlik ve bütünlüğümüze yönelik hain darbe teşebbüsünü şiddetle ve nefretle bir kez daha kınıyorum. Vakıfbank olarak, tüm varlık ve gücümüzle bu hain darbe teşebbüsü karşısında durmaya, tüm yurt sathında ülkemize ve aziz milletimize kararlılıkla hizmet etmeye devam edeceğimizi tekrar vurgulamak istiyorum. Ülkemize, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik menfur darbe teşebbüsü ve benzer olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, bu süreçten ülkemizin daha da güçlenerek çıkacağına olan inancımı tekrarlıyorum” dedi.

MEVDUAT 114.1 MİLYAR TL

Yılın ilk yarısında ekonominin, finansal göstergelerin ve bankacılık sektör dinamiklerinin daha da sağlam bir zemine oturduğunu belirten Aydoğan “Global piyasalardaki belirsizliklere ve kırılganlığa rağmen yılın ilk yarısında başarılı bir performans gösterdik. Kredilerimiz yıllık bazda yüzde 9.3 artışla 129.3 milyar TL’ye, mevduatımız yüzde 13.8 artışa 114.1 milyar TL’ye ulaşırken, aktiflerimiz yüzde 11 artışla 194 milyar TL’ye yaklaştı. Özellikle, yılın ikinci çeyreğinde ekonomik ve toplumsal kalkınmamız için kritik öneme sahip başta altyapı ve enerji olmak üzere proje finansman alanında büyümeye devam ettik. Proje finansman kredilerimiz dolar bazında ve çeyreklik bazda yüzde 3.5 büyüyerek 8 milyar dolara ulaştı. Ülkemizin büyük altyapı projelerine ve reel ekonomiye desteğimiz kesintisiz bir şekilde devam edecek” dedi. Aydoğan, şunları söyledi: “Büyümeden ödün vermeden, verimlilik odaklı çalışma anlayışı ile elde ettiğimiz kârın bir bölümünü bilanço içinde tutarak sermaye rasyolarımızı iyileştirmeye devam ediyoruz. 18 milyar TL’yi geçen özkaynaklarımızla yılın geri kalanında da ekonomiye değer yaratacak projelerin ve reel ekonominin finansmanına devam edeceğiz.”

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1132513

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ