Uzay devleti için dünyadan vatandaş aranıyor

Uzayda kurulması planlanan ilk uzay ulusu için katılımcı “Dünyalılar” aranıyor.

Uzay devleti için dünyadan vatandaş aranıyor

Aerospace International Research Center (AIRC) dünyanın ilk uzay ulusu olan Asgardiaprojesini açıkladı. Paris’te düzenlenen bir basın açıklamasında proje lideri Dr. Igor Ashurbeyli planın yasal ve bilimsel amaçlarından bahsetti.

Asgardia için Dünyalıların katılımı bekleniyor. İsmini İskandinav mitolojisinden alan Asgardia, projenin arkasındaki felsefeyi temsil etmesi için seçilmiş. 

UZAYDAN VATANDAŞLIK

2017’de gönderilmesi planlanan bu uzay istasyonunun içinde “gerçekten” insanlar yaşamayacak. Proje daha çok bilimsel, yasal ve teknolojik bir deney olarak görülebilir. Yani gerçek bir Elysium için daha vakit var. Planlanan projenin detaylarına göre Asgardialılar kendi ülkelerinde kalmaya devam edecek, ancak aynı zamanda başka bir ülkenin de vatandaşı olacak. Bu ülkeden kasıt Dünya’nın etrafında dönen uzay istasyonu tabii. Kısacası Dünya’da yaşayan çift vatandaşlığa sahip uzaylılar olabilirsiniz.

Kendi bölgesine ve nüfusuna sahip olması gereken Asgardia’nın diğer uluslar tarafından da bir ulus olarak kabul edilmesi şartların başında geliyor. Proje ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

LOG

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ