Ünlülerden Halep isyanı

Beşşar Esed rejiminin Halep’in yüzde 98’ini ele geçirdiği açıklamalarının yapılmasının ardından kentte var olan katliam büyük bir kıyıma dönüştü. Pek çok ülkede katliama maruz kalan Halep halkına destek mitingleri düzenlenirken ünlü isimlerden kınama mesajları gecikmedi.

Ünlülerden Halep isyanı

Esed rejimi, sivil halkı sokaklarda vahşice katlederken, 100 bin sivilin katliamla karşı karşıya olduğu belirtildi. Katliama sessiz kalmayan ünlü isimler Halep halkına uygulanan zulme sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla karşı çıktı. Şarkıcı Hande Yener, Bengü, Gülben Ergen, Buray ve oyuncu Oktay Kaynarca, Şahan Gökbakar, Pelin Akil, Deniz Çakır katliamın çığlıklarını duyurmak için seferber oldu.

Hande Yener (@handeyener) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Ara 2016, 19:13 PST)

oktaykaynarca (@oktaykaynarca) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Ara 2016, 21:08 PST)

Şahan Gökbakar (@sahangokbakar) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Ara 2016, 13:12 PST)

Gülben Ergen (@gulben123) tarafından paylaşılan bir video (13 Ara 2016, 03:50 PST)

Pelin Akil ALTAN (@pelinakil) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Ara 2016, 13:33 PST)

Bengu (@benguofficial) tarafından paylaşılan bir video (13 Ara 2016, 22:36 PST)

Buray (@buraymusic) tarafından paylaşılan bir video (13 Ara 2016, 22:41 PST)

Deniz Çakır (@denizcakir) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Ara 2016, 22:44 PST)

Kekilli’den ‘döviz bozdurma’ şarkısı

Şarkı besteleyen sanatçı Murat Kekilli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “döviz bozdurma” çağrısına destek verdi. Kekilli, yaptığı açıklamada, son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı doğrultusunda, Türk lirasının kullanımıyla ilgili esnaf, işçi, memur, iş adamı, öğrenci, sivil toplum kuruluşu gibi ülkede toplumsal duyarlılığı olan kim varsa herkesin ortaklaşa sahiplendiği muazzam bir kampanya başladığını söyledi.Mizah katarak destek verdi Kendisinin de bir müzisyen olarak bu toplumsal duyarlılığa kayıtsız kalamadığını ifade eden Kekilli, “Toplumsal duyarlılığa destek olmak için ‘biz ne yapabiliriz?’ diye düşündük. Aklımıza Türk lirası ile ilgili bir beste yapmak geldi. Aslında biz bütün demeçlerimizde para için, sanatın bulaşması gereken son alandır derdik. Ancak burada paranın kendisi değil, ülkemizin içinde bulunduğu durum söz konusuydu. Bu sebeple milli ruhu referans alarak biraz da mizah katarak fikrimizi anlatmak istedik.” diye konuştu.Kekilli, “Bizde Türk Lirası Tek Geçer Akçe” adıyla bir şarkı bestelediğini aktararak, insanlara dövizini Türk lirasına çevirmeyi tavsiye etti. Sanatçı Murat Kekilli’nin, sosyal medya hesaplarında paylaştığı şarkıda, “İhtiyacın her neyse beğen gülüm dükkan senin/Bizde Türk lirası tek geçer akçe/Beğen gülüm dükkan senin/Al çeşit çeşit ne varsa, hepsi de emrine amade/Yeter ki bana gel Türk lirasıyla/Beğen gülüm dükkan senin/Yeter ki bana gel Türk lirasıyla/Beğen aşkım dükkan senin” sözleri yer alıyor.Erdoğan’ın ‘bozdurun’ çağrısına ünlülerden destek Murat Kekilli şarkıyı Instagram hesabından paylaştı: MURAT KEKİLLİ (@kekillimurat) tarafından paylaşılan bir video (9 Ara 2016, 05:55 PST)


Demet Akalın’dan ‘dolar’ açıklaması

Çıktığı alışveriş sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan şarkıcı Demet Akalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘dövizlerinizi bozdurun’ çağrısına uymadığını açıkladı.Ünlü şarkıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dolarlarınızı bozdurun, liraya dönün” uyarısına uyup uymadığı sorulunca “Hayır, ben döviz bozdurmadım çünkü zaten ben hep lira kullanıyorum” dedi. Daha önce de Erdoğan’ın çağrısına destek veren Ebru Yaşar 10 bin dolar İzzet Yıldızhan 1 milyon dolarını bozdurarak dekontunu paylaşmıştı.


Gösterisinin gelirini şehit ailelerine bağışlayacak

Beşiktaş’taki 44 kişinin hayatına mal olan hain saldırı sonrası programını iptal etmeyen Ata Demirer, tüm gösterinin gelirini şehit ailelerine bağışlayacak.10 Aralık Cumartesi günü 44 kişinin hayatını kaybettiği Beşiktaş’ta gerçekleştirilen hain terör saldırıları sonrası, bazı konser, oyun ve programlar iptal edilirken; bazıları ise sanatın iyileştirici gücünü savunarak etkinliklerin iptal edilemediğini duyurdu. Ata Demirer Gazinosu ile seyircisiyle buluşan Ata Demirer de, 15 Aralık’ta gerçekleşecek şovunu iptal etmediğini ve geliri şehit ailelerine bağışlayacağını duyurdu.Geliri şehit ailelerineDemirer, “Cumartesi gecesi hepimizi kahreden terör olayını tüm kalbimle lanetliyorum, hep birlikte bu karanlık yoldan büyük bir dayanışma ve birlikle aydınlık günlere ulaşacağımıza da inancım tam! #milletimizinbaşısağolsun. Duyuru: 15 Aralık #atademirergazinosu gösterimizi iptal etmek yerine, oynamayı ve gelirini Şehit ailelerimize bağışlamayı uygun gördük, misafirlerimize duyurulur” açıklaması yaptı.


Hülya Koçyiğit: Bu hangi kitapta yazıyor?

Türk sinemasının usta ismi Hülya Koçyiğit, İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrası gözüne uyku girmediğini itiraf etti. Bir süredir tatil için Londra’da bulunan Koçyiğit, “Saldırı sonrası günlerdir gözüme uyku girmiyor. Bir insan nasıl onlarca masum vatandaşın canına kasteder? Bu hangi kitapta yazıyor?” diye sordu. Koçyiğit, “Bütün terör sevicilerini, destekçilerini, eli silahlı ya da silahsız teröre destek veren herkesi lanetliyorum. Herkesin birbirine saygı duyduğu, özgür ve güçlü yarınların umudu içimde halen var” dedi. Usta oyuncu sözlerini, “Güzel yurdumun güzel insanlarının iç huzurunu yeniden yakalamasını temenni ediyorum” diye konuştu.Oktay Kaynarca: Bakın yüzlerine korku görüyor musunuz? Teröre lanet okudular Yılmaz Erdoğan’ın şehitle fotoğrafı ortaya çıktı

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ