Firmandex

Twitter’dan kavgaları önleyecek özellik

Sosyal medya platformlarında insanlar çeşitli nedenlerle vakit geçiriyor. Bunlar arasında eğlenceli vakit geçirmek olduğu gibi tartışma açan …

Twitter’dan kavgaları önleyecek özellik

Sosyal medya platformlarında insanlar çeşitli nedenlerle vakit geçiriyor. Bunlar arasında eğlenceli vakit geçirmek olduğu gibi tartışma açan kullanıcılar da bulunuyor. Ancak sanal ortamdaki tartışmalar genellikle yapıcı olmak yerine küfürlü kavgalara dönüşüyor.

Twitter da bu duruma el atarak yeni bir özellik geliştirme kararı aldı.

DİKKAT! UYARISI IOS VE ANDROID’DE TEST EDİLİYOR

Sosyal medya platformu, ‘hararetli’ geçtiği tespit edilen sohbetlerin alt kısmına “dikkat” uyarısı yerleştirecek. Android ve iOS kullanıcılarının erişimine açılan yeni özellik henüz deneme aşamasında. Twitter’dan özellik hakkında şu şekilde bir açıklama yapıldı:

“Bir sohbete katılmadan önce ortamın havasını bilmek ister miydiniz? Android ve iOS’ta, girmek üzere olduğunuz sohbetin hararetli veya gergin bir hal alıp alamayacağı konusunda size bilgi verecek istemleri test ediyoruz.”

Twitter ayrıca kullanıcılara belirli telkinlerde bulunacak. Tartışmanın içerisine girmeden önce “saygı çerçevesinde iletişim kurmanın” platformu daha iyi bir yer haline getirdiğini hatırlatacak. Ayrıca farklı fikirlere karşı açık olmanızı ve her zaman gerçeklere odaklanmanız gerektiğini de vurgulayacak. Tüm bunları kabul ediyorsanız ilgili konuşmaya katılabileceksiniz.

Twitter’ın yeni özelliği bazen insanların aklından çıkardığı “saygı” kurallarını önlerine koyarak potansiyel kavgaların önüne geçebilir. Diğer taraftan da, gergin ilerleyen bir konuşmaya katılmaktan hoşlanmayanlar için büyük önem taşıyor. Test sürecine devam ettiğini açıklayan şirket, uyarıları ne zaman genel kullanıcılara sunacağını belirtmedi.

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ