Firmandex

Twitter ve Facebook’a erişim yavaşladı

Twitter ve Facebook, Ankara’da Rus Büyükelçisi’ne yapılan suikast sonrasında yavaşladı. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Twitter ve Facebook’a erişim yavaşladı

Twitter ve Facebook, Ankara’da Rus Büyükelçisi’ne yapılan suikast sonrasında yavaşladı. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

19 Aralık 2016 saat 20.00 sularından itibaren Facebook’a erişim yavaşlamış durumda. Bazı internet kullanıcıları Facebook’a erişemediklerini bildiriyor. Aynı şekilde Twitter’a da erişim neredeyse imkansız durumda.

Ankara’da Rus Büyükelçisi’ne yapılan suikast sonrasında yaşanan yavaşlamanın nedeni konusunda henüz resmi bir açıklama yok. Rus Büyükelçisine Ankara’da düzenlenen silahlı suikast ile birlikte yayın yasağı getirilmişti.

Kuruldan yapılan yazılı açıklamada, “Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun”un 7’nci maddesinde “Milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda” geçici yayın yasağı getirilebileceğinin öngörüldüğü belirtildi.Saldırının da bu hüküm çerçevesinde olduğunun değerlendirildiği ifade edilen açıklamada, olayla ilgili Başbakanlığın yazısıyla geçici yayın yasağı getirildiği kaydedildi.Açıklamada, “Resmi Makamlarca yapılan açıklamalar dışında tüm medya hizmet sağlayıcıların haber, görüntü ve yorumlara yer vermemesini kapsamaktadır.” ifadesine yer verildi.Rusya’nın Ankara Büyükelçisi’ne silahlı saldırı Bakan Soylu olay yerinde

Twitter ve Facebook başta olmak üzere sosyal medyalara erişim yavaşlarken, konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Söz konusu sitelere VPN üzerinden sorunsuz bir şekilde erişim yapılabiliyor. Olayın gerçekleşmesinin ardından Facebook başta olmak üzere pek çok sosyal medya sitesine erişim sağlanmakta güçlük çekiliyor. Bu da internet kullanıcılarının; “Facebook’a neden girilemiyor? Facebook’a bağlantı sorunu mu var? Facebook’a erişim yasağı mı geldi?” sorularını sormasına neden oluyor.

WhatsApp’a da erişim yavaş
Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden de mesajların çok geç gittiği, hatta bazen uzun bir süre gitmediği yönünde paylaşımlar yapılıyor. WhatsApp Web uygulamasına şu an itibariyle giriş yapılamıyor. Konu ile ilgili henüz bir açıklama gelmemesi nedeniyle sorunun ne zaman giderileceği yönünde de bir bilgi yok. Yavaşlamanın gece boyunca devam edeceği düşünülüyor. Konu hakkında BTK’nın açıklama yapması bekleniyor.

KAYNAK : turkiyegazetesi.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ