Firmandex

Trump’tan göstericilere ayar!

Protestolara ilişkin ilk kez açıklama yapan Donald Trump, Twitter hesabında, ülke genelindeki gösterilere ”Adil değil” ifadesini kullandı.

Trump’tan göstericilere ayar!

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump karşıtı gösterilerin ikinci gününde de binlerce kişi ülke genelinde sokaklara çıktı.

”PROFESYONEL GÖSTERİCİLER PROTESTO EDİYOR”

Protestolara ilişkin ilk kez açıklama yapan Donald Trump, “Açık ve başarılı bir başkanlık seçimi yapıldı. Şimdi medya tarafından kışkırtılan profesyonel göstericiler protesto ediyor.” mesajını paylaştı.

TRUMP’A GÖSTERİLER 2’NCİ GÜNÜNDE

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump karşıtı gösterilerin ikinci gününde de binlerce kişi ülke genelinde sokaklara çıktı. ABD’nin doğu yakasında New York başta olmak üzere Washington, Baltimore ve Philadelphia’da, batı yakasında Los Angeles, San Francisco ve Oakland kentlerinde, Trump karşıtı gösteriler yapıldı.

TEPKİLER BÜYÜYOR

Polis ekipleri, “Benim başkanım değil.” yazan pankartlar taşıyan göstericilerin toplandığı New York’taki Trump Tower ve Trump’ın Beyaz Saray’ın birkaç sokak yakınında açtığı otelin çevresinde güvenlik önlemlerini artırdı. Trump, üniversite kampüslerinde de protesto edildi. “Demokratların kalesi” sayılan California eyaletinde binlerce öğrenci, Trump’ı protesto etti.

Göstericiler, Trump’ın göçmen karşıtı, ırkçı, cinsiyetçi söylemleri ve politikalarından duydukları endişeyi göstermek için eylemlerini sürdüreceklerini belirtiyor.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ