FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Trump, Macron için vazgeçebilir!

Reuters haber ajansı, Trump’ın İran’la yapılan anlaşmadan çekilmek için çok kararlı olduğunu ancak geçtiğimiz haftalarda Washington’ı ziyaret eden Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u zor durumda bırakmamak için anlaşmada kalmaya devam edebileceğini öne sürdü.

Trump, Macron için vazgeçebilir!

ABD Başkanı Donald Trump’a yakın kaynaklar, başkanın 12 Mayıs tarihine kadar İrannükleer anlaşmasından çıkmaya kesin kararlı göründüğünü ancak bu konuda nasıl bir yol izleyeceğinin henüz belli olmadığını söylediler. 

Reuters’ta yer alan habere göre, Trump yönetiminde bu konuda yapılan tartışmalara yakın bir kaynak, Trump’ın kısmen Fransa ile “ittifak dayanışması” hatırına, kısmen de geçen hafta Washington ziyaretinde kendisinden anlaşmada kalmasını isteyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u zor durumda bırakmamak için anlaşmaya devem etmeyi düşünebileceğini söyledi.

İran, büyük devletlerle yaptığı 2015 tarihli nükleer anlaşmada, bazı yaptırımların kaldırılması karşılığında nükleer programını daraltmayı kabul etmişti. Trump’ın anlaşmadan çıkması ve yaptırımları yeniden devreye sokması, anlaşmayı etkisiz bırakabilir ve İran’ın nükleer programını yeniden başlatarak misilleme yapmasına yol açabilir.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.