Firmandex

Teröristin FETÖ bağlantısı net

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya Büyükelçisi Karlov’a düzenlenen suikastle ilgili çok önemli bilgilere ulaştıklarını söyledi. Teröristin FETÖ bağlantısının çok net olduğunu ifade eden Soylu, “Hain saldırı, aslında Ortadoğu’daki barışın önüne geçmek isteyen bir zihniyetin ortaya koyduğu karanlık bir senaryonun uzantısıdır” dedi

Teröristin FETÖ bağlantısı net

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ bağlantısının çok net olduğunu söyledi. Bakan Soylu, Siirt Valiliği’ni ziyaret ederek, Vali Mustafa Tutulmaz ile görüştü. Soylu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede 14 yıldır yaşanan gelişmeleri maskelemeye, geleceğe dair ortaya konulan hedeflerden saptırmaya ve Türkiye’yi birilerinin çizdiği kısır çizgiye hapsetmeyi hedefleyen olaylara şahit olduklarını söyledi. Soylu, “İstanbul Beşiktaş’taki, Kayseri’deki saldırı ve son olarak Rusya Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov’a yönelik olarak gerçekleştirilen alçak saldırı, 7 Haziran seçimlerinden beri süregelen ve aslında tek bir çizgiyi takip eden, aynı yönetmen tarafından sahnelenen bir tiyatronun son perdeleridir. PKK, FETÖ ve DEAŞ ise sadece bu tiyatronun sahnedeki aktörleridir” dedi.

ÖNEMLİ BİLGİLERE ULAŞTIK

Karlov suikastiyle ilgili çok önemli bilgilere ulaştıklarını ifade eden Soylu, “Bir nokta çok net, teröristin FETÖ terör örgütüyle ilişkisi açık olarak görülüyor. Teröristin çocukluğu anından itibaren, görev aldığı yer itibariyle nasıl bir hayat ilişkisi ortaya koyduğu açık ve net. Son 1,5 yıldaki farklı bağlantılar oluşturma hedefi ve birtakım saptırma gayretleri yapılan soruşturmada açık bir şekilde belirlenmektedir. Hedef saptırma konusunda ortaya koymaya çalıştıkları aslında ne kadar da eğreti duyduğu çok nettir” şeklinde konuştu.

KARANLIK SENARYO

Türkiye’nin Ortadoğu’daki tek ve en büyük hedefinin barışın ve istikrarın hakim olması olduğuna dikkati çeken Soylu, Türkiye’nin kötü niyet beslediği bir tek komşusunun bulunmadığını anlattı. Türkiye ve Rusya’nın bu sorumluluğun farkında olduğunu kaydeden Soylu, “Sayın Büyükelçi’nin uğradığı hain saldırı, aslında Ortadoğu’daki barışın önüne geçmek isteyen bir zihniyetin, ortaya koyduğu karanlık bir senaryonun uzantısıdır. Ancak her iki ülke de bu tuzağa düşmeyecek kadar köklü bir siyasi birikime ve güçlü bir liderliğe sahiptir” dedi.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ