Teröre destek ittifakı

CHP, eşbaşkanları PKK’ya destekten tutuklanan HDP ile yasadışı sol örgütlerin organize ettiği eyleme katılarak teröre destek oldu. CHP’li vekillerin ön saflarda olduğu eylemde Atatürk posterleri ile terör örgütü flamalarının yanyana getirilmesi büyük tepki çekti.

Teröre destek ittifakı

Devletin terörle mücadelesini sekteye uğratmak isteyen gruplar, dün İstanbul Kartal’da bir araya gelerek miting düzenledi. Yasa dışı sol örgütlerle, eşbaşkanları PKK terör örgütüne destekten tutuklanan HDP’nin katılım gösterdiği mitinge, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası, Yenikapı ruhunu yaşatma sözü veren CHP’nin teşkilatları ve milletvekilleri de destek verdi. PKK ve FETÖ’ye karşı etkin mücadele için uygulamaya sokulan OHAL ile çıkarılan KHK’ların iptalini isteyen gruplar, “İdama da, başkanlığa da hayır”, “OHAL’e, KHK’ya üniversiteyi bırakmayacağız” yazılı pankartlar ile “Seni başkan yaptırmayacağız” ve “Teslim olmayacağız” yazılı dövizler taşıdı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden sloganlar attı.

CHP, OTOBÜSLERLE EYLEMCİ TAŞIDI

Pek çok terör yandaşı oluşumun da destek verdiği eyleme CHP teşkilatları otobüslerle eylemcilere ulaşım desteği verdi. Teşkilatlarına “Eyleme katılın, bayrak götürmeyin” çağrısı yapan CHP’den İstanbul Milletvekili Ali Şeker ve Onursal Adıgüzel başta olmak üzere pek çok partili, CHP’nin eyleme katıldığını sosyal medya paylaşımlarıyla doğruladı. Eylemde Atatürk posterleri ile terör örgütü flamalarının yanyana getirilmesi büyük tepki çekti. Sırtını YPG’ye dayadığını ilan eden HDP ile CHP’nin teröre destek miting devam ederken, PKK’nın Suriye kolu PYD’nin şehit ettiği Oğuzhan Demir adlı şehidin cenazesi Gebze’de son yolculuğuna uğurlanıyordu.

Yasadışı örgütlerin boy gösterdiği mitingde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk ile teröristlerin posterlerinin yan yana getirilmesi tepki çekti.

SAHADA DA HDP’YLE BERABER

Yasa dışı sol örgütlerin şovuna dönüşen eyleme resmi olarak katılacağını açıklamayan CHP ise İstanbul’daki teşkilatlarına gönderdiği yazıda eyleme katılım çağrısı yaptı. HDP ile birlikte terör dilini takınan, FETÖ ve PKK bağlantılı terör yanlısı medya kurumlarının kapatılması, HDP’li vekillerin tutuklanması, idamın çıkarılması ve başkanlık sistemi tartışmaları sonrası HDP ile aynı çizgiye oturan CHP, İstanbul il teşkilatlarını eyleme davet etti.

CHP’li milletvekilleri, mitinge nkatılarak PKK ve FETÖ’cü nteröristlere sahip çıktılar.

NEFRET DİLİ İÇEREN SLOGANLAR ATILDI

Yoğun çağrıya rağmen sadece bir kaç bin kişinin katıldığı eylemde Gezi isyanında kullanılan nefret dili içeren sloganlar atıldı. Kalabalığa seslenen Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Başkanı Erkan Baş, “İktidar yıkacağımızı ilan etmek için buradayız, bu halk boyun eğmeyecek ve teslim olmayacak” diyerek nefret dili kullandı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı teşkilatlara yazı yazarak teröre destek mitingine katılım çağrısı yaptı.

HDP MECLİS’TE ARTIK DAHA ETKİN OLACAK

Eyleme katılan İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu adına yapılan açıklamada, hendek operasyonlarını hedef alan ve teröre destek veren bildiriyi imzalayan sözde akademisyenler savunuldu. Öte yandan mitingde konuşan HDP İstanbul İl Eş Başkanı Doğan Erbaş, parti bileşenleriyle yaptıkları toplantılar sonrasında TBMM’de daha etkin, daha fazla yer alma kararı aldıklarını açıkladı.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ