Firmandex

Terör tahrikçisi

Her terör saldırısından sonra PKK adına provokatörlük yapan HDP’nin sözcüsü Ayhan Bilgen, Kayseri saldırısının ardından da tehditlerine devam etti. PKK’nın alçak saldırılarını davamız diyerek savunan Bilgen, “Neyi göze aldığımızı, neyi terk etmeyi bildiğimizi, nerede olacağımızı göreceksiniz” diyerek açıkça tehdit etti.

Terör tahrikçisi

Türkiye’nin yüreğini yakan Kayseri’deki hain saldırının ardından terör seviciler de sahneye çıktı. Bu kişilerin elebaşlarından ve sosyal medya hesabı ile Genel Kurul konuşmaları tehdit açıklamalarıyla dolu olan HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen de Adana’da İnsan Hakları Derneği’nce düzenlenen bir panelde hain saldırı hakkında akıl almaz açıklamalar yaptı. Bilgen “Her gün birileri bunun bedelini ödemeye devam edecek” dedi. ‘PKK ile askeri, PKK’nın sivil uzantılarıyla hukuki mücadeleyi bırakın, teslim olun’ mesajı veren terörü meşru göstermek için “Ülkeyi yönetenler yanlış güvenlik politikasından vazgeçmeli” ifadelerini kullandı.

ÖLÜM SİYASETİ YAPTI

Dünkü hain terör saldırısı ile ilgili Kandil ağzı ile konuşan Bilgen, Beşiktaş saldırısının ardından “ölüm siyaseti” yaptı. Bilgen’in “Kim hangi partide hangi hesapla insan ölümünden siyasi medet umuyorsa koltuk koruma derdine düşüyorsa Allah belasını versin!” dedi. HDP’ye operasyonların ölümleri arttıracağı tehdidinde bulunan Bilgen, “Ankara, İstanbul, Adana, Manisa, Mardin, Mersin’de HDP’ye operasyon yaparak ölümlerin bitirilmesi değil şiddetin körüklenmesi mi hedefleniyor?” dedi.

BARIŞACAKSINIZ TEHDİDİ

Arkalarındaki Batı desteğine güvenerek tehdit savuran Bilgen, PKK’nın saldırıları üzerine ölüm ve kanlı bir mücadeleye dönüşen tabloyu “davamız” diyerek savundu, “Bizi buralara bir davayı savunmak için gönderen halkın vereceği karar, onun çağrısı bizim için her şeyden daha değerli” dedi. Bilgen, “Büyümek istiyorsanız, Kürtlerle barışacaksınız. Küçülmek istemiyorsanız, yine Kürtlerle barışacaksınız. Başka çareniz yok” ifadelerini kullandı.

HDP’NİN ROLÜNÜ ES GEÇTİ

PKK terör örgütünün hamiliğini yapan HDP’nin bu noktaya gelinmesindeki rolünü es geçen Bilgen, 22 Kasım’daki grup konuşmasında, kendince siyaset dersi verdi, siyaseti sorumsuz olmakla suçladı. Bilgen, “Siyasetin sorumsuzluğu, vurdumduymazlığı ve her şeyi takdir kader olarak görmesi yüzünden acı bir tablo ile karşı karşıyayız” dedi.

“CANINIZ YANACAK”

“Kürtler sizden çok şey istemiyor. Sadece Pakistan ziyaretinizde Keşmirliler için ne istediyseniz onu istiyorlar” diyen Bilgen, barışı kimin bitirdiğini görmezden gelerek, “Ama siz Kürtlerle savaşmayı tercih ediyorsunuz. Bu mantıkla giderseniz, bu işin sonu BM komisyonlarında ve hatta ABD mahkemelerinde teröre destek vermekten ötürü canınız çok yanacak” diyerek tehdit savurdu. Bilgen, “Neyi göze aldığımızı, neyi terk etmeyi bildiğimizi, nerede olacağımızı göreceksiniz ” diyerek açıkça tehdit etti.

Halkı sokağa çağırdı

Hem PKK’yla yürütülen mücadele, örgütün şehir savaşları sırasında hem de HDP’lilere yönelik operasyonlar devam ederken halkı sokağa çekmeyi başaramayan Bilgen bu kez HDP’nin tutuklu başkanı Selahattin Demirtaş üzerinden halkı sokağa çağırdı. Bilgen, MYK sonrası yaptığı açıklamada, Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nde geçtiğimiz cumartesi günü kalp spazmı geçirdiğini iddia etti, Demirtaş’ın sağlığından kaygı duyduklarını belirtti. Ancak bu yalan da halkı sokağa itemedi.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ