Firmandex

Terör destekçilerine ‘15 Temmuz’lu mesaj!

Başbakan Binali Yıldırım, tünel açılışının ardından Kastamonu kent merkezine geçerek Başbakanlık otobüsü üzerinden Nasrullah Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

Terör destekçilerine ‘15 Temmuz’lu mesaj!

Başbakan Binali Yıldırım, tünel açılışının ardından Kastamonu kent merkezine geçerek Başbakanlık otobüsü üzerinden Nasrullah Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Binali Yıldırım, tünel açılışının ardından Kastamonu kent merkezine geçerek Başbakanlık otobüsü üzerinden Nasrullah Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti. Yıldırım konuşmasında özetle şunları söyledi:
– O gece (15 Temmuz) bombaların, saldırıların, mermilerin altında şehadet şerbetini içme, gazi olma pahasına ülkemizi, alçaklardan koruduk mu? İşte, tekrar görev düşerse herkes bilsin ki 79 milyon ülkesini savunmaya gece gündüz hazırdır.
– Ülkemize, içeride ve dışarıda zarar vermeye çalışan bu terör örgütleri, onların sırtını sıvazlayanlar şunu iyi bilsinler ki eğer 15 Temmuz’dan ders almadıysanız daha da beterini karşılarsınız, daha da beterini görürsünüz.
– Birlik, beraberlik sayesinde ülkemizi parmakla gösterilen ülkeler arasına sokmaya, yükseltmeye ant içtik, ahdettik. Herkes bilsin ki bizim siyasetimiz 81 ilimizi, 79 milyon vatandaşımızı kucaklayan bir siyasettir. Ayrımcılığın, ırkçılığın, bölücülüğün her zaman karşısında olduk, karşısında olmaya devam edeceğiz.
– Yolları böleriz, lokmamızı da böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bu ülkenin bir karış toprağına, bir vatandaşına zarar verecek kim olursa olsun bunun da gereğini yaparız.

MEDVEDEV’E BAŞSAĞLIĞI
Başbakan Yıldırım, Rusya Başbakanı Medvedev ile telefonda görüştü. Görüşmede, Karadeniz’de düşen Rus uçağıyla ilgili başsağlığı dileyen Yıldırım, Türk halkının, bu trajik olayda hayatını kaybedenlerin aile ve yakınları dahil olmak üzere tüm Rusya Federasyonu halkının acısını kalpten hissederek paylaştığını dile getirdi.

KAYNAK : turkiyegazetesi.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ