FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

TEOG soru ve cevapları (Eba.gov.tr) giriş sayfası

26 Nisan ve 27 Nisan günlerinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) soru ve cevapları EBA (eba.gov.tr) yayınlanır yayınlanmaz haberimizin detayında.

TEOG soru ve cevapları (Eba.gov.tr) giriş sayfası

1 milyondan fazla öğrencinin lise eğitimine devam etmek için Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği TEOG sınavına girdi. 26 Nisan çarşamba ve 27 Nisan perşembe günleri yapılan 2017 TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavı yapılır yapılmaz öğrenciler “TEOG” soru ve cevaplarına gözünü dikti. Peki EBA ekranlarında açıklanacak olan TEOG sınavı soru ve cevapları nasıl öğrenilir? Eba.gov.tr’ye nasıl girilir? İşte TEOG soru ve cevapları için EBA öğrenme ekranı.

TEOG SORU VE CEVAPLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 ikinci dönem TEOG sınavının Türkçe, Matematik, Din Kültürü, Fen Bilimleri, İnkilap, Yabancı dil soru ve cevaplarına yukarıda bulunan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması yapıldı ve TEOG soruları çözümleriyle birlikte yarın (27 Nisan) saat 14.00’te itibariyle eba.gov.tr üzerinden açıklanacak.

TEOG SINAVI HAKKINDA YORUM YAPMAK VE YORUMLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

EBA’YA NASIL GİRİLİŞ YAPILIR?

2017 TEOG soru ve cevaplarını öğrenmek için EBA sistemine giriş yapmanız için öncelikle üyeliğinizin olması gerekmektedir. Bu üyelik bir kullanıcı adı ve bir kullanıcı şifresinden oluşmaktadır. Kullanıcı adı öğrencinin kendi T.C. kimlik numarası olmaktadır. Kullanıcı şifresi alabilmeniz için öğretmenlerinize gitmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi Milli Eğitim Bakanlığının şifre gibi önemli bir şeyi öğrencilere bırakmak istememesidir. Bu önemli olayı öğretmenlerin yapmasını istemektedir. Sizde kullanıcı şifrenizi almak için öğretmeninize gitmeniz ve şifrenizi ondan temin etmeniz gerekmektedir. Şifrenizi aldıktan sonra EBA üye girişini yapabilirsiniz.

EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Öğrenci iseniz okulunuzdaki yetkili öğretmeninizden isteyiniz. Öğretmen iseniz Mebbis sistemine girip EBA şifresi alınız. Öğretmen iseniz Öğretmen olarak giriş yapınız. Öğrenci şifre kısmından öğrencinin T.C kimlik numarasını girerek öğrenci şifresi verebilirsiniz.

TEOG SINAV SAATLERİ

Sınav Saati – Ders – Soru Sayısı – Sınav Süresi – 26 Nisan

09:00 – Türkçe – 20 – 40 dakika

10:10 – Matematik – 20 – 40 dakika

11:20 – Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi -20 – 40 dakika

Sınav Saati – Ders – Soru Sayısı – Sınav Süresi – 27 Nisan

09:00- Fen Bilimleri- 20- 40 dakika

10:10- T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük- 20- 40 dakika

11:20- Yabancı Dil- 20- 40 dakika

TEOG YANLIŞ SORULARI DOĞRU CEVAPLARI GÖTÜRECEK Mİ?

Daha önce yapılan liselere geçiş sınavları ya da üniversite sınavları başta olmak üzere 4 yanlış cevap 1 doğru soruyu götürürken bu uygulama TEOG sınavları için geçerli değil. Soruya yanlış cevap verseniz de doğru olan cevaplarınız bundan olumsuz etkilenmiyor.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.