FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Tedavi olamayınca 350 kiloya çıktı

Suriye’nin Halep kentindeki rejim saldırılarından ve çatışmalardan kaçarak Hatay’ın Reyhanlı ilçesine sığınan 350 kilo ağırlığındaki Suriyeli genç kız Fadiya Cemil Hamigo, yeniden yürüyebilmenin hayalini kuruyor.

Tedavi olamayınca 350 kiloya çıktı

Halep’teki saldırılardan dolayı ailesi Suriye’de kalan, bir yakını ile Reyhanlı ilçesine gelen 20 yaşındaki Hamigo, aşırı kiloları yüzünden sıkıntılı günler yaşıyor. 7 yaşından itibaren kilo almaya başlayan genç kız birçok kez doktora gitti ancak ilaç tedavisinden başka sonuç alamadı. Hastalığı nedeniyle çocukluğunu da yaşayamadığını anlatan genç kız maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamadığını söyledi.

Küçüklüğünden itibaren bu hastalıkla baş etmeye çalıştığını söyleyen Hamigo, “Ailem beni birçok hastaneye götürdü fakat sadece ilaç tedavisi aldım. Maddi durumumuz iyi olmadığı için ve ülkemde 6 yıldır süren iç savaş yüzünden düzenli bir şekilde tedavi olamadım. Şuan 20 yaşındayım ama 350 kilogram olmak beni çok üzüyor.” dedi.

Sadece sıvı ve meyve ile beslenebiliyor
Hamigo, Halep’ten birlikte kaçmayı başardığı halasının yardımıyla hayatını sürdürebildiğini beliterek, “Sıvı ve meyve yiyebiliyorum. Maddi durumumuz iyi olmadığı için ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Sağlığıma kavuşmak için yardım bekliyorum.” diye konuştu.

Aşırı kiloları yüzünden birkaç kişinin yardımıyla hareket ettiğini aktaran Hamigo, “Şu an yürüyemiyorum. Sürekli oturduğum ve uzandığım için bacaklarımda ve sırtımda yaralar oluşuyor. Zaman zaman nefes darlığı da çekiyorum. Hem ailem yanımda olmadığı hem de sağlığım olmadığı için çok üzülüyorum. Daha çok gencim bende yaşıtlarım gibi hareket etmek ve tüm ihtiyaçlarımı kendim karşılamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Suriye’nin Halep kentindeki rejim saldırılarından ve çatışmalardan kaçarak Hatay’ın Reyhanlı ilçesine sığınan 350 kilo ağırlığındaki Suriyeli genç kız Fadiya Cemil Hamigo, yeniden yürüyebilmenin hayalini kuruyor.
Halep’te yaşamanın mümkün olmadığını vurgulayan Hamigo,”Oradan kaçalı bir gün oldu. Çok şükür canımızı kurtardık ancak birçok Suriyeli kardeşimiz halen orada, onlar için de dua ediyorum. Biz oldukça sıkıntılı ve zorlu yolculukların ardından çıkabildik. Ailem ise daha güvenli bir noktaya kadar gelebildi. Ülkemdeki durumun biran önce düzelmesini ümit ediyorum. Sağlığıma kavuşup ailemin yanına dönmek istiyorum. Bize kucak açan Türkiye’ye çok teşekkür ederiz.” dedi.

Hamigo, daha fazla kilo almak istemediğini kendine uzanacak yardım eline ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.