Firmandex

Stratejik hata ödülleri sıfırlıyor

Yarışma programlarında her geçen gün strateji daha fazla önem kazanıyor. Stratejiyle hareket eden yarışmacılar, ödül kazanarak yarışmaları tamamlıyor. Hedefini yüksek tutmasına rağmen stratejisini doğru kuramayan yarışmacılar ise, daha çok soru bilmesine rağmen ödül almadan yarışmayı tamamlamak zorunda kalıyor.

Stratejik hata ödülleri sıfırlıyor

Dün akşam benzer bir durum ortaya çıktı. Oyuncu Engin Hepileri’nin sunumuyla ekranların yüzde yüz yerli bilgi yarışması Altın Petek’in dün akşam TRT 1’de yayınlanan bölümüne üç yarışmacı katıldı. Yarışmacılardan ikisi yanlış stratejisinin kurbanı oldu ve ödül kazanamadı.

Risk aldı kaybetti

Bir belediyede Zabıta Komiseri olarak çalışan Mustafa Küçükyıldız, dördüncü soruda ilk bronz jokerini kullandı. 2.000 TL’lik beşinci soruda, “Vücudumuzda ‘kör bağırsağın ince bir parmak gibi olan son bölümü’ne verilen adın doğru yazımı hangisidir?” sorusuna “apandis” yerine “risk alacağım ve apandisit diyeceğim” şeklinde cevapladı. Yanlış cevap yüzünden hiç ödül alamadan yarışmayı tamamladı.

Jokerler yetmeyince ödülü sıfırladı

Diğer yarışmacı dizi ve reklam oyuncusu Tuğçe Maden, ilk 5 soruyu joker kullanmadan geçti. “Gelin Nazlanması olarak da bilinen, Bursa yöresine ait türkü hangisidir?” sorusunda iki bronz jokerini kullandı ve en sonunda “Zeytinyağlı yiyemem” doğru cevabını jokersiz olarak bildi. Yedinci soruda “geniş” anahtar kelimesini seçen Maden, “Mızrak biçiminde geniş yaprakları olan, ömrü 2-3 yıl süren ‘hüsnüyusuf’ çiçeği hangi familyadandır?” sorusunu gümüş joker ile güvene alacağını söyleyerek bronz joker ile önce “Gülgiller” dedi. Cevap yanlış çıkınca, yine bir bronz jokerini daha kullanarak “Begonyagiller” cevabıyla yine doğru cevaplayamadı. Jokerleri kalmayınca verdiği “Defnegiller” cevabı da yanlış çıkınca yarışmaya ödül alamadan veda etmiş oldu.

50 bini gördü 15 bin kazandı

Yarışmaya İstanbul’dan katılan bankacı Stilyanos Konomi, Arnavutluk’tan 1921’de göçmüş bir ailenin oğlu. Başarılı bir yarışma çıkarmasına rağmen, yaptığı stratejik hatalar ile Altın Petek sorusunu göremedi.

İlk 6 soruyu başarılı bir performans ile hızla cevaplayan Konomi, yedinci soruda “Hangisi gerçek bir hayvan değildir” sorusunda iki bronz jokerini kullanarak doğru cevap olan “Zekât Keçisi”ni buldu. Sekizinci soruda ise, “Kahraman” anahtar kelimesini seçen yarışmacı “Karagöz ile Hacivat’ın başlıca kahramanları olduğu ‘gölge oyunu’nun atışma bölümüne ne ad verilmektedir?” sorusunda gümüş joker ile garantiye alırken, doğru cevap “Muhavere”yi bronz joker ile bildi.

50.000TL ödüllü onuncu soruda “uçak” anahtar kelimesini seçen Konomi, “Askeri tarihteki pek çok ilkin yaşandığı ve ilk kez uçaktan bildiri dağıtılan savaş hangisidir?” sorusuna son bronz jokeri ile “93 Harbi” yanlış cevabını verdi. Son şansında da, “Trablusgarp Savaşı” yerine “Balkan Harbi” cevabını verdi. Böylece garantilediği 15.000TL ile yarışmayı tamamlamış oldu.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ