Firmandex

Sosyal medya için ‘kamu spotu’ çağrısı

Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri, Sosyal medyanın doğru kullanımıyla ilgili kamu spotları hazırlanması yönünde çağrıda bulundu.

Sosyal medya için ‘kamu spotu’ çağrısı

Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri Bülent Kent, sosyal medyada her türlü detayın paylaşılmasının sıkıntılara neden olabildiğini belirterek, sosyal medyanın doğru kullanımıyla ilgili kamu spotları hazırlanması önerisinde bulundu.

Kent, sosyal medyanın bilinçli kullanımı konusunda eksiklikler olduğunu ve bireylerin diğerlerinin haklarını gözetmeksizin hareket edebildiklerini söyledi.

Gençlerin akıllarına düşen her şeyi sanal ortamda yüzlerce kişiyle paylaşmasının başlarını derde sokabileceğini vurgulayan Kent, bu paylaşımların internet servis sağlayıcıları ve arama motorları tarafından arşivlendiğinin unutulmaması gerektiğini dile getirdi.

‘SINIRLARINIZ İHLAL EDİLEBİLİR’

Sosyal medya kullanıcılarının çoğunun temel etik ilkelerine riayet etmediğine dikkati çeken Kent, “Sosyal paylaşım ağlarına haberiniz olmadan eklenen bir fotoğraf veya çeşitli anlık paylaşımlar yoluyla mahremiyet sınırınız ihlal edilebiliyor. Paylaşımlarda bulunurken, biri hakkında yorum yaparken daha dikkatli davranmakta fayda var. Gençlerimiz, yaptıkları paylaşımların boyutlarını düşünemiyor ya da ciddiye almıyor.” diye konuştu.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ