FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Son dakika: Erdoğan’dan Bahçeli’nin Akşener’e davetiyle ilgili ilk yorum

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e yaptığı “Eve dön” çağrısıyla ilgili ilk kez açıklama yaptı. Erdoğan, “En makul çizgide bir davettir. Temenni ederim ki birlik beraberliğin tesisine yönelik inşallah bir adım olabilir” dedi.

Son dakika: Erdoğan’dan Bahçeli’nin Akşener’e davetiyle ilgili ilk yorum

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yaptığı “Eve dön” çağrısıyla ilgili ilk kez açıklama yaptı. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

 

“Bahçeli’nin daveti benim yadırgadığım bir davet değildir. O da olabilecek, en makul çizgide bir davettir. Temenni ederim ki birlik beraberliğin tesisine yönelik inşallah bir adım olabilir. Çünkü dağınıklıkta bir şey yok. Hele hele HDP’yle, terör örgütleriyle el ele olmak milli ve yerli olarak düşündüğümüz İYİ Parti’ye hiç uygun da düşmeyebilir. Bu sıkıntı hasebiyle böyle bir davet gerçekleşmiştir diye düşünüyorum.”

Akşener’den Bahçeli’nin ‘Evine dön’ çağrısına yanıt

DEVLET BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

“Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım’ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır.”

AKŞENER’İN CEVABI

“Bahçeli başta ben olmak üzere partime saldırıyor. Biz bundan bıktık, lütfen ortağıyla ilgilensin. Birincisi bu. Diğer taraftan siyasi magazin konularından konuşmayı, siyasi nezaketle hiç bağdaştırmadığımı söylemek isterim.”

KAYNAK : Haber7

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.