Snapdragon 821 performans testinde!

Google Pixel ve Pixel XL modellerinin içerisinde yer alan Snapdragon 821 işlemcisi, bir önceki model olan Snadragon 820’ye oranla ne kadar bir performans farkı sunuyor?

Snapdragon 821 performans testinde!

Google Pixel ve Pixel XL modelleri Snapdragon 821 işlemicisinden gücünü alan ilk akıllı telefonlardan biri.

Google Pixel özellikleri

Snapdragon 820 modelinin halefi konumuda olan Snapdragon 821, temelde büyük farklar sunmasa da saat hızı olarak geliştirilmiş bir versiyon olarak karşımıza çıkıyor.

Peki Snapdragon 821, selefine göre ne kadarlık bir performans farkı yaşatıyor?

Google Pixel XL benchmark sonuçları

Google Pixel XL benchmark sonuçlarına göre cihaz GeekBench performans testinde tek çekirdek performansında 1648, çoklu çekirdek performansında ise 4121 skorunu alıyor.

Bir başka deyişle daha önce Snapdragon 820 işlemcisiyle yapılan GeekBench sonuçlarına göre bu sonuçların çok da farklı olmadığını söyleyebiliriz.

Kısaca zaten Snapdragon 821 için Snapdragon 820‘nin overclock edilmiş versiyonu desek yanılmış olmayız. Ancak tabii ki bu noktada bu işlemciyi batarya verimliliği ve ısınma konusunda da test etmek gerekiyor.

O zaman hangi işlemcinin daha mantıklı bir seçim olduğunu söyleyebilmek mümkün olacak. Snapdragon 821, şu anda Exynos 8890 ve Snadpragon 820 ile beraber Android ekosisteminde kullanılan en güçlü işlemci konumunda.

:: Snapdragon 821’in performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/snapdragon-821-performans-testinde-75879

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ