FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Skandal faturanın sahibi Elif Doğan Türkmen istifa etti

1 milyon 200 bin TL’lik ‘haberleşme’ faturasıyla gündeme gelen ve tartışmalara yol açan CHP Adana Milletvekili Türkmen, TBMM Divan üyeliğinden istifa etti.

Skandal faturanın sahibi Elif Doğan Türkmen istifa etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifasını istediği Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in TBMM divan üyeliğinden istifa ettiği bildirildi.

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Elif Doğan Türkmen’in ‘haberleşme’ masraflarına ait 1 milyon 200 milyon TL’lik faturası tartışmalara yol açmıştı. Tepki çeken fatura sonrası TBMM Meclis Divanı toplanma kararı almıştı.

Skandal fatura sonrası yaptığı ilk açıklamada, “Haberi olmadığını” savunan Türkmen, daha sonra ise, “Faturanın sorumlusu olmadığını” iddia etmişti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Türkmen’in TBMM Divan üyeliğinden istifasını istemişti.

Kılıçdaroğlu, 1 milyon 200 bin TL’lik ‘haberleşme’ faturası ile tepki çeken CHP’li Türkmen’in Divan üyeliğinden istifasını istemişti.

Faturada ilk 3 CHP’den

TBMM’deki fatura krizi ilk patlak verdiğinde de Meclis Başkanlık Divanı Üyesi Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in istifasını istediği belirtilen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu konuda adım atılmaması üzerine yeniden devreye girdi. CHP Grup Basın Danışmanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu dün bir kez daha Türkmen’in Başkanlık Divanı’ndaki görevinden istifasını istedi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da Hürriyet’e şunları söyledi: “Elif Hanım ile Sayın Genel Başkan birkaç gün önce görüşmüş, istifa etmesi gerektiğini söylemişti. Elif Hanım sanırım birkaç gün değerlendirmek istedi. Genel Başkan’ın talebi Elif Hanım’a iletildi. Sanırım bugün (dün) gereğini, kendisine yakışanı yapacaktır.” Türkmen’le ilgili CHP kulislerinde, “Genel Başkan bugüne kadar nezaket göstererek kendisinden görevinden ayrılması yönündeki çağrıların gereğini yapmasını bekledi, olmayınca da doğrudan devreye girerek istifasını istedi. Bu talebi de karşılıksız bırakırsa kendisinin disipline sevk edilmesinden başka bir seçenek kalmaz” değerlendirmesi yapıldı. İŞTE İLK 3 LİSTESİMilletvekilleri için iki maaş tutarıyla sınırlanan haberleşme gideri, Başkanlık Divanı üyelerinin dışında grup başkanvekilleri ve komisyon başkanlarının da aralarında yer aldığı 48 kişi için ise limitsiz uygulanıyor. Bu 48 kişilik listede yer alan isimlerin haberleşme harcamaları da ortaya çıkmaya başladı. Resmi olarak açıklanmayan ancak iddialara göre, bu 48 kişilik listede yer alanlardan harcamalarıyla öne çıkan ilk 3 isim şöyle:1. CHP’li Elif Doğan Türkmen: 1.108.842 TL2. CHP’li Emre Köprülü: 373.457 TL3. CHP’li Özcan Purçu: 181.905 TL

Kılıçdaroğlu skandal fatura sonrası Türkmen’in istifasını istedi

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Elif Doğan Türkmen’in ‘haberleşme’ masraflarına ait 1 milyon 200 milyon TL’lik faturası tartışmalara yol açmıştı. Tepki çeken fatura sonrası TBMM Meclis Divanı toplanma kararı almıştı. Skandal fatura sonrası yaptığı ilk açıklamada, “Haberi olmadığını” savunan Türkmen, daha sonra ise, “Faturanın sorumlusu olmadığını” iddia etmişti. Konuyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkmen’in Divan üyeliğinden istifasını istedi. CHP’li vekilin faturası Meclis’i karıştırdı CHP’li Türkmen’den 1 milyon 200 bin TL’lik fatura açıklaması 1 milyon 200 bin lira harcayan CHP’li vekil yolsuzluğu araştırmış

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.