FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Skandal bildiriye açılacak davaya AK Parti’de müdahil olacak

Emekli amirallerin skandal bildirisine AK Parti’de 4 başlıkta mücadele yürütecek.

Skandal bildiriye açılacak davaya AK Parti’de müdahil olacak

Emekli amirallerin darbe imalı skandal bildirisi ile ilgili yargı süreci devam ederken, AK Parti’nin atacağı adımlar da netleşmeye başladı.

Darbe bildirisine karşı, yargısal, idari, yasal ve toplumsal alanda çalışma yapılacak. Devam eden yargı sürecinde kovuşturmaya geçilmesi durumunda, AK Parti davaya müdahil olacak.

İnceleme derinleşiyor! ‘Patates hat’ta bile bakılacak

Emekli general ve amirallerin, emekli olduktan sonra yararlanacakları haklar yeniden düzenlenecek. Bunun için yasal düzenlemeler Meclis’e gelecek. Toplumun benzer bildirilere karşı duyarlılığı artırılacak.

EMEKLİLİK DÜZENLEMESİ

Yargısal anlamda yürütülen soruşturma, AK Parti tarafından takip edilecek. Darbe imalı bildiriyi hazırlayanlara yönelik açılacak davaya AK Parti müdahil olacak. AK Parti daha önce yürütülen darbe davalarına da müdahil olmuştu.

İdari kapsamda emekli general ve amirallerin emekli olduktan sonra yaralanacakları haklar düzenlenecek. Muvazzaf askerler için yürütülen idari soruşturma, emekli askerler için de uygulanacak. Lojman, koruma, ordu evlerinden yararlanma hakları, diplomatik pasaport, VIP hizmetlerinden yararlanma hakları bu kapsamda değerlendirilecek.

Emekli askerlerin hakları ve uymaları gereken kurallar yasal düzenlemeler ile belirlenecek. Bu kapsamdaki yasal düzenlemeler kısa sürede gündeme gelecek.

STK’LARLA ORTAK ÇALIŞMA

Toplumun darbe ve darbe imalı bildirilere karşı daha duyarlı olması için toplumsal çalışma da yapılacak. Sivil toplum örgütleri ile çalışma yürütülecek. Toplumun duyarlılığı artırılacak.

Akşener skandal bildiri için yine sert çıktı! Gizemli gece yarısı…

Bakan Akar’ açıkladı: Dış bağlantı var mı?

KAYNAK : AKŞAM / OSMAN NURİ CERİT

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.