Firmandex

Sıfır noktasında koordineli ihanet

Star’ın FETÖ’cü askerlerin Suriye sınırındaki ihanetini gözler önüne seren manşetlerini Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin de doğruladı. Hainler koordineli olarak hareket etmiş.

Sıfır noktasında koordineli ihanet

Star / Ankara

Star’ın ‘Misliyle vurduk yalanı’ ve ‘Vur dedik Vurmadılar’ manşetleriyle dikkat çektiği FETÖ’cü komutanların sınır hattındaki ihanetlerini Kilis Başkanı Hasan Kara ve Gaziantep belediye başkanı Fatma Şahin de doğruladı. Milli iradenin sesi Star, manşetlerinde Suriye’deki mevzilerinden Kilis’e roket ve havan mermisi atan terör örgütü DAEŞ’e, ‘misli ili karşılık verdik’ diyen FETÖ’cü askerlerin, toplumu kandırdığını, toplarla boş arazileri vurduğunu duyurmuştu. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, “Özellikle 2. Ordu Komutanlığı bünyesinde konuşlanmış Kurmay Albay Uzay Şahin, WhatsApp’taki yazışmalarında ‘AK Partililer geliyor, vurun’ diye talimat veren bir insan. Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda öldürülen Tuğgeneral Semih Terzi ile 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, bütün bunlar bu sirkülasyonda bu bölgede görev yapan kişiler” diye konuştu.  Kara, özellikle Semih Terzi ve ekibinin bölgeye geldikten iki ay sonra top atışlarının başladığını ve ayrılmasıyla birlikte de kesildiğini söyledi.

ÇÖZMEK MÜMKÜN DEĞİLDİ

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, “O dönem 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti olmak üzere buradaki tüm yetkililerle görüştük. ‘Biz misliyle karşılık verdik, veriyoruz, gereğini yapıyoruz’ diyorlardı. Hatta sabaha kadar bizim kuvvetlerimiz orayı dövüyor, gün ışımasıyla birlikte onlar bize füze atışı yapıyorlardı, bunu anlamak, çözmek mümkün değildi” dedi. Kara, “Kilis şartlarında baktığımız zaman işin koordinatlarını veren topçu birliklerinin başındaki isim Kurmay Albay Uzay Şahin, bir üst bizim tugay komutanımız, bir üst Tuğgeneral Semih Terzi, bir üst bakıyorsunuz Orgeneral Adem Huduti. Bütün bu noktalara baktığınız zaman koordineli bir çalışmanın koordineli bir ekibin burada olduğunu görüyorsunuz. Onu yapan insanların bu sınırda neler yapabileceğini neler yapmaya teşebbüs edebileceklerini hayal bile edemiyorum” ifadesini kullandı.

ŞAHİN DE DİKKATİ ÇEKTİ

Gaziantep Belediye Başkan Fatma Şahin de, Kilis sınırını koruyan birliğin başındaki Orgeneral Semih Terzi’nin DAEŞ ve PKK’yla işbirliği yaptığını dile getirdi. Şahin, “Bunlar Türkiye’nin her yerine sinsice sızmışlar. Daha enteresan bir şey var. Rahmetli Ömer Halisdemir’in öldürdüğü General Semih Terzi, Kilis’te Nisan’a kadar sınırı koruyan komutandı. Kilis’teki olayların olduğu dönemde, işin sorumlusu bu adamdı. Yani Kilis, Hatay, Şanlıurfa’da bu işi provoke ettiklerini görüyoruz. DAEŞ ve PKK’nın sınırda gerçekleştirdiği eylemlerde, FETÖ’nün bağlantılarının olduğu çok net. Halk, komutanın gitmesiyle Kilis’in huzur yüzü gördüğünü söylüyor” diye konuştu.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1135533

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ