Firmandex

Sıcak yaz serinlik arayanları artırdı

Yaz sıcaklarından bunalan vatandaşlar serinlemek için klimaya yanında vantilatörlere de koştu. Fiyatları ortalama 50 TL-1.000 TL arasında değişen vantilatörlerin satışları bu yıl bir önceki yıla göre yüzde 50 arttı.

Sıcak yaz serinlik arayanları artırdı

Elektrikli ev aletleri markası Conti, bu yaz vantilatör satışlarındaki artışa dikkat çekti. Conti Genel Müdürü Türker Tarhan, her evde artık mutlaka bir vantilatörün olduğunu söyledi. Tarhan, “Vantilatörün taşınabilme özelliği ve fiyatlarının klimalara oranla daha uygun olması, insanları vantilatör almaya yönlendiriyor. Bütçe faktörü ile hareket eden pek çok kişi  vantilatör almayı tercih ediyor. Vantilatör almak isteyenler, çok farklı fiyat seçenekleri arasından bütçesine göre seçim yapma şansına sahip. Ramazan ayının da yaza gelmesi satışları olumlu yönde etkiledi” dedi.

Pazar büyüyor

Önümüzdeki yıllarda da bu artışın devam edeceği kanaatinde olduğunu vurgulayan Tarhan, ihracat pazarında da vantilatörün daha önemli bir konuma yükseldiğini belirterek, şunları söyledi: 

“Pazar yoğun taleplerle sürekli büyüyor. 2015 yılı bizim için çok çok verimli bir yıldı. Bu yıl ise vantilatör satışlarında 2015 yılına göre yüzde 50 oranında bir artış gerçekleştirdik ve 200.000 vantilatör sattık. 

Bu oranda bir satıştan 10 miyon TL ciro elde ettik. Bundan önceki senelerde Conti için yaptığımız yatırımları ve tüm Ar-Ge çalışmalarını sonuca vardıran iyi sonuçlar aldık.”

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/sicak-yaz-serinlik-arayanlari-ekonomi-2296797/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ