Firmandex

Şehit Furkan Doğan için hafızlık merkezi açıldı

Tayland Patani’de yapımı tamamlanan ‘Şehit Furkan Doğan Yetimhanesi ve Hafızlık Merkezi’ dualarla hizmete açıldı.

Şehit Furkan Doğan için hafızlık merkezi açıldı

Mavi Marmara şehitlerinden Furkan Doğan adına Tayland Patani’de yapımı tamamlanan yetimhane ve hafızlık merkezi, dualarla hizmete açıldı. İHH İnsani Yardım Vakfının yazılı açıklamasına göre, dünyanın dört bir yanındaki yetimlere hamilik yapmaya devam eden vakıf, 11 ülkede 31 yetimhane ile yetim kalan çocuklara umut olmayı sürdürüyor.

GENÇLİK İÇİN BİR ÖRNEK MODEL

Bu kapsamda İHH’nın hizmete soktuğu son yetimhane, Patani’de inşası tamamlanan Furkan Doğan Yetimhanesi ve Hafızlık Merkezi oldu. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İHH İnsani Yardım Vakfı, Sabah Namazı Devrimi işbirliğiyle hizmete açılan yetimhanede kalacak yetimler, dini ve fenni ilimleri de tahsil edecek. Gazze’ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail askerleri tarafından uluslararası sularda düzenlenen saldırının en genç şehidi Furkan Doğan’ın adını taşıyan yetimhane ve hafızlık merkezinin açılışı için bölgeye giden İHH ekibi, kurdele keserek merkezi 40 yetimin hizmetine sundu.

Açılışın ardından yetimhaneyi gezen ekip, yetimlerle vakit geçirerek unutulmaz anlar yaşadı.

Yetimlerle birlikte edilen duanın ardından Sabah Namazı Devrimi adına bir konuşan M. Fatih Yaman, merkeze Furkan Doğan isminin verilme nedenini şöyle açıkladı: “2010 yılında Mavi Marmara gemisiyle Gazze’ye yardım götüren şehit Furkan Doğan, 19 yaşındaydı ve o, Türkiye gençliği için bir örnek, bir model oldu. Biz de Furkan Doğan ruhunu yaşatmak için bu yetimhanede onun ismini kullandık”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ