Firmandex

Savunma uzmanları hacker oluyor

Savunma uzmanları, STM tarafından düzenlenen yarışmada, bu kez rol değiştirip birer hacker gibi hareket etmeye hazırlanıyor.

Savunma uzmanları hacker oluyor

Siber saldırılara karşı kurumlarını korumakla görevli siber güvenlik uzmanları, Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ (STM) tarafından düzenlenen yarışmada, bu kez rol değiştirip birer hacker gibi hareket etmeye hazırlanıyor.

Siber güvenlik alanının önde gelen firmalarından olan ve son dönemde Siber Füzyon Merkezi gibi önemli yatırımlara imza atan STM, bu alandaki profesyonellerin motivasyonlarını artırmak, bilgilerini güncellemek ve kamuoyunda siber güvenliğe yönelik farkındalığın artırılmasına yönelik olarak 20 Ekim’de Ankara’da bir etkinlik düzenlemeyi planlıyor.

Capture The Flag’16 (CTF-Bayrağı Yakala) isimli etkinlikte siber güvenlik uzmanları, kriptoloji ve tersine mühendislik gibi dallarda belirlenen hedeflere diğer katılımcılardan önce ulaşmak için sistemlerdeki güvenlik açıklarından yararlanarak hedefe ulaşmaya çalışacak.

Yarışmada, siber saldırılara karşı kurumlarını korumakla görevli siber güvenlik uzmanları, bu kez rol değiştirip birer hacker gibi hareket edip diğer takımları geride bırakmak için çaba harcayacak.

Katılımcılar, kıyasıya yarışmanın yanı sıra kendilerini deneyerek eksiklerini görebilir, bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı bulabilir.

10 BİN LİRA ÖDÜL

Başvuru süresi 19 Ekim’de sona eren yarışmada birinci olacak takımı, kazanmanın prestijinin yanı sıra 10 bin liralık para ödülü bekliyor.

Etkinlikte yarışabilecek takım sayısı 25 ile sınırlı.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ