Firmandex

Samsung 10nm işlemci üretimini duyurdu

Samsung’un hem kendi Exynos işlemcilerinde hem de Snapdragon 830 işlemcisinin üretiminde kullanacağı 10nm FinFET teknolojisini duyurdu. İşte 10nm FinFET teknolojisi ve kazanımlar.

Samsung 10nm işlemci üretimini duyurdu

Samsung Electronics, daha önce de haberini yaptığımız 10nm FinFET üretim Teknolojisini resmen duyurdu. Endüstride bir ilk olarak 10nm üretim sürecine geçen Samsung Electronics, ilk üretimlere yavaş yavaş başladığını 2017’nin ilk aylarıyla beraber yüksek verimlilikle üretimlere devam edileceğini aktardı. 

Galaxy S8‘de kullanılacağı iddia edilen yeni Exynos işlemcisi ve Snadpragon 830‘un da 10nm üretim teknolojisiyle üretileceği gelen bilgiler arasındaydı.

Şubat sonu, Mart başı dönemde Mobile World Congress‘te tanıtılması beklenen Galaxy S8‘e yeni işlemciler yetişebilecek mi merak konusu.

10nm FinFET işlemciler neler getirecek?

10LPE diye kodlanan 10nm FinFET üretim teknolojisi, Samsung’un açıklamalarına göre işlemci içerisinde yüzde 30 daha fazla alan açacak. Yüzde 30 daha fazla artan alanla beraber, işlemciler içerisine daha fazla transistör konabilecek ve daha performanslı işlemciler, benzer boyutlarda satışa sunulabilecek.

Geliştirmelerle beraber yüzde 27 daha performanslı işlemciler ya da yüzde 40 daha az enerji tüketen işlemcilerin üretimine olanak tanıyan 10nm’lik yeni üretim süreci, 2017 başlarında kullanılabilir olacak.

Bu işlemcileri kullanan ürünlerin ise 2017‘nin ilk ve ikinci çeyreğinde ortaya çıkması ön görülüyor. Bakalım 10nm‘lik yeni işlemciler Galaxy S8‘e yetişecek mi?

14nm ile bir önceki nesil işlemcilere benzer bir işlemciyle gelirse Galaxy S8, Galaxy Note 7’nin kötü imajını tam olarak üzerinden atamayabilir. Bakalım neler olacak?

:: Sizce Galaxy S8, 10nm işlemcilerle mi gelir?

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/samsung-10nm-islemci-uretimini-duyurdu-76103

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ