FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Şahan Gökbakar tazminat davası açtı

Şahan Gökbakar, iki filmini izinsiz satan Doğan Müzik Kitap’a (D&R) dava açtı. Filmlerinin toplatılmasını isteyen sanatçı, bin lira maddi ve 20 bin lira tazminat talebinde bulundu.

Şahan Gökbakar tazminat davası açtı

Şahan Gökbakar’a ait Çamaşırhane Film, aralarında “Recep İvedik 4” ile “Celal ile Ceren” adlı sinema filmlerinin tek hak sahibi. Ancak sanatçı bu iki filmin D&R mağazalarında izinsiz satıldığını tespit etti. Ünlü komedyen, bazı mağazalarda noter huzurunda bizzat satışları tespit ettirdi. Gökbakar, bu yüzden Doğan Müzik Kitap şirketine dava açtı.

Hak sahibi şirket değişti

Sabah’ın haberine göre; iki filmin üretimi, yayımı ve pazarlanmasına yönelik asıl hak sahibi, Murat Akdilek’in sahibi olduğu Tiglon şirketiydi. Ancak ünlü sanatçı bu firma ile arasındaki anlaşmayı üç yıl önce feshetti.Dilekçede, “Şu aşamada sinema eserlerinin satış ve dağıtımına ilişkin tek hak sahibi Çamaşırhane Film’dir. Davalı şirketin tecavüzünün durdurulmasına, tecavüz konusu iki filmin üretiminin durdurulmasına, satılan ve pazarlanan ürünlerin davalı şirkete ait tüm D&R mağazalarından toplatılmasına karar verilmesini istiyoruz. Şimdilik bin lira maddi ve 20 bin lira manevi tazminatın faiziyle birlikte davalı şirketten tahsil edilmesini talep ediyoruz” denildi.


Şahan Gökbakar’a tepkiler dinmiyor

Recep İvedik 5 filminin fragmanının yayınlanmasından sonra eleştiriler de dinmedi. Azerbaycanlı sporcu ve Türk sporcunun karşılaştığı sahnelere gelen tepki nedeniyle Şahan Gökbakar, çok eleştirilen sahneyi filmden çıkardı. Fragmanda tepki çeken başka bir sahne ise güreşçilerin yarıştığı ve ata sporunun ahlakında olmayan hareketlerin görüldüğü güreş sahnesi oldu. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, ‘Ata sporumuza hizmet eden herkesin vazifesi, güreşi gelecek kuşaklara en iyi şekilde devretmektir. Yapılan film, Türk sporu ve ata sporumuz güreş adına çok büyük bir talihsizliktir’ ifadelerini kullandı.Başkan Aydın, filmin fragmanında görünen o sahne için şu açıklamalarda bulundu:”Dünya sporuna adını altın harflerle yazdırmış ve Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca her zaman yüz akı olmuş ATA sporumuzu küçük düşüren bu olay camiamızı çok üzmüştür. Gerekli hassasiyetin gösterilmemesinden dolayı Türk sporu adına üzüntümü belirtmek istiyorum. Spor tarihimizde görevi alan sporcularımız Bayrağı her zaman bir sonraki kuşaklara en güzel şekilde devretmiştir. Ata sporumuz olan güreş Dünya’ya Türk gibi güçlü sözünü ezberletmiş bir branştır. Kimsenin Ata sporumuzu ve Türk sporunu bu şekilde göstermeye, küçük düşürmeye asla hakkı yoktur.”‘Küçük düşürücüdür’Mizahın olması gerektiğini de hatırlatan Aydın, “Bu meslek Şahan Gökbakar’ın işi. Ama yapılan şakanın belden aşağı olması, Türk sporunu rencide etmesi ve ata sporumuzu küçük düşürmesi, spora gönül verenler için zedeleyici, küçük düşürücüdür. Evet mizah vardır ama güreşte ve diğer branşlarda olmayan bir hareketi bilinç altına sokmak insanların gözünde, özellikle gençlerimizin gözünde güreşi kötü gösterir duruma getirmiştir. Ata sporumuz güreş, mükemmellik gerektiren bir spor dalıdır. Adı mertlik yiğitlik üzerine inşa edilmiştir. Asla hiçbir kimse Güreşi ve diğer branşlarımızı küçük düşüremez. Bu konuda film yapımcısının gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Camiamız olarak yapılan yanlıştan en kısa zamanda dönüleceği inancını taşımaktayız” diye konuştu.Şahan Gökbakar Azerileri kızdıran sahnenin tamamını yayınladı Recep İvedik 5’in tarihi belli oldu Video: Recep İvedik 5’te Azerileri kızdıran sahne

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.