Firmandex

Sağlıkçılardan darbeye karşı ‘Beyaz Yürüyüş’

Bursa’da Kamu Hastaneleri Birliği, yaşanan darbe girişimini, düzenlediği ‘Beyaz yürüyüş’ ile protesto etti.

Sağlıkçılardan darbeye karşı ‘Beyaz Yürüyüş’

DHA

BURSA’da Kamu Hastaneleri Birliği, yaşanan darbe girişimini, düzenlediği ‘Beyaz yürüyüş’ ile protesto etti. Yürüyüş öncesi konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, Biz sağcısı, solcusu, milliyetçisi, muhafazakarı, liberali, dindarı, özgürlükçüsü hepsiyle beraberber burada devletimize ve demokrasimize sahip çıkma gösterisi yapacağız ve vatan hainlerini lanetleyeceğiz dedi.

Bugün saat 20.00’de Büyükşehir Tarihi binasının önünde toplanan aralarında hastanelerin yöneticileri, doktorlar, hemşireler ve sağlık çalışanlarından oluşan yaklaşık bin sağlık çalışanı yanlarında bulunan Türk bayrakları ile Demokrasi Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş öncesi konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, 15 Temmuzda yapılan darbe girişimine tepkilerini koymak için toplandıklarını belirterek, Kamu Hastaneler Birliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde çalışan sağlık çalışanlarının bir araya geldiklerini söyledi. Akan Bugün hep birlikte kurumsal anlamda Türkiye’ye yapılan darbe girişimine hayır demek için birlikteyiz. Görüldüğü gibi ciddi bir katılım var. Sağlık çalışanları olarak çok duyarlı olduğumuzu hissediyoruz. Zaten 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu saatlerde bütün sağlık çalışanları sokağa dökülmüştü. Bu saygısızca yapılan girişime tepkilerini koymuştu. Bugün de daha kurumsal bir tepki olarak buradayız. Sağlık çalışanları olarak biz bu darbe girişimini kesinlikle kabul etmiyoruz dedi.

Ardından konuşan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi tam donanımlı olarak bu meydana geldiğini ve sabaha kadar beklediğini söyledi. Büyük bir yürüyüşle bu darbe girişimini protesto edeceklerini söyleyen Prof. Dr. Aşkın, Sağcısı, solcusu, milliyetçisi, muhafazakarı, liberali, dindarı, özgürlükçüsü hepsiyle beraber burada devletimize ve demokrasimize sahip çıkma gösterisi yapacağız ve vatan hainlerini lanetleyeceğiz dedi.

Konuşmaların ardından yürüyüşe geçen sağlık çalışanları, ya Allah, Bismillah, Allahu Ekber, Dik dur eğilme, sağlık çalışanları seninle gibi sloganlar atarak, darbeyi protesto etti. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı yürüyüş 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sona erdi.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1130673

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ