Firmandex

Safitürk’ün şehit edilmesine Mardinlilerden tepki

Mardin’deki vatandaşların, Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün şehit olduğu saldırıyı düzenleyen terör örgütü PKK’ya tepkisi devam ediyor.

Safitürk’ün şehit edilmesine Mardinlilerden tepki

Mardinli vatandaşlardan 3 çocuk annesi Hatice Doğan, AA muhabirine, herkesi hüzne boğan hain saldırıyı kınadıklarını söyledi.

“Bunlar Güneydoğuyu kalkındıracak adamı yaşatmıyor”

Doğan, “Değerli kardeşimize, kaymakamımıza nasıl kıydılar, bu hainliği nasıl yaptılar? Çok üzülüyoruz, bu acıyı anlatmaya kelimeler yetmez. Derik’e emanet biriydi. Ailesine naaşını göndermek çok üzücü.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Safitürk’ün Derik’i kalkındırmak için çaba göstermesinin terör örgütünü rahatsız ettiğini vurgulayan Doğan, “Bunlar Güneydoğuyu kalkındıracak adamı yaşatmıyor. Güneydoğu fakirlik ve acı içinde olsun istiyorlar. Bunların zararı Kürt halkınadır.” şeklinde konuştu.

“Uyanık olalım, birlik ve beraberliğimizi bozmayalım”

Mine Çiçek (46) ise teröristlerin hakkettiği cezanın idam olduğunu ifade etti.

İdam cezasının uygulanmasının bu tür suçların işlenmesini azaltacağını dile getiren Çiçek, şunları kaydetti:

“Ciğerimiz yanıyor, bu acıların son bulmasını istiyoruz. İdamla ilgili düzenlemenin bir an önce Meclisten çıkarılmasını istiyoruz. İdam kararının çıkması bir nebze caydırıcı olacaktır. Bu acıları artık yaşamak istemiyoruz. Burada kardeşçe yaşıyoruz ama aramıza fitne sokmak isteyenler var. Uyanık olalım, birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Bu acıların son bulmasını istiyoruz.”

“Halkımız artık gerçekleri görüyor”

Eşref Cihan, saldırıyı nefretle kınadıklarını söyledi.

Kaymakam Safitürk’ün, Derik ve bölgede önemli hizmetler gerçekleştirdiğine işaret eden Cihan, “O kadar güzel bir insanın şehit edilmesi bizi çok üzüyor. Dünyada böyle bir örgüt yoktur. Halkımız artık gerçekleri görüyor. İnşallah her şey daha güzel olacak.” dedi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ