Firmandex

PTT’nin geri dönüşü

Yaklaşık 700 milyon lira geliri olan ve yılda 200 milyon lira zarar eden PTT, bugün 3 milyara yakın ciro yapan ve bundan da yılda 400 milyon lira kâr elde eden bir kurum haline geldi.

PTT’nin geri dönüşü

Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. (PTT), son dönemde ciddi bir geri dönüşe imza attı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, son 14 yılda adeta küllerinden doğan PTT’nin kâr eden bir kurum haline geldiğini söyledi. Arslan, “700 milyon lira geliri

olan ve yılda 200 milyon lira zarar eden PTT, bugün 3 milyara yakın ciro yapan ve bundan da yılda 400 milyon lira kâr elde eden bir kurum haline geldi” dedi.

PTT’nin Antalya’daki Yönetim Koordinasyon Toplantısı’na telekonferansla katılan Arslan, 40 bin kişilik PTT ailesi olarak bununla yetinmediklerini vurgulayarak şube olmayan 1.480 ilçe ve beldede PTT Bank olarak hizmet verdiklerini kaydetti. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için birçok yerde “PTTmatikler” kurduklarına da dikkati çeken Arslan, “ePTTAVM ile 2.5 milyon ürün çeşidiyle vatandaşa hizmet veriyoruz. KOBİ’lere ürünlerini pazarlama imkanı sağlıyoruz. Hizmeti insanlarımızın ayağına götürüyoruz” diye konuştu. PTT’nin Dünya Posta Birliği’nin konsey başkanlığını alarak sektöre yön verecek bir kuruluş haline geldiğini de belirten Arslan, şöyle devam etti:

Dünyaya yön veriyor

“4 yıl boyunca dünya posta sektörünün İstanbul Stratejisi ismiyle anılacak olmasının omuzlarımıza yüklediği yeni bir sorumluluk var. PTT artık küresel bir oyuncu. Bu oyunculuğa bağlı olarak iddiamız yüksek. Üstlendiğimiz misyon ve bu hedeflere 40 bin PTT ailesiyle birlikte ulaşacağız. Son yıllarda yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatı. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bir kamu kuruluşu olarak bu görevi yaparken aynı zamanda bir ticari kuruluş olarak hızlı ve büyük adımlarla yürümemiz gerekiyor. Ülkemizin ortaya koyduğu hedeflerine ulaşması açısından gece gündüz çalışmamız gerekiyor. Bu ekibin bir parçası olarak üzerimize düşeni yapacağız.”

Tarihinin en yüksek gelirini elde etti

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, 176 yıllık geçmişi olan şirketlerinin tarihi dönüm noktasında olduğunu vurguladı. Yaşanan olumsuzluklara rağmen PTT’nin 2016’da en parlak dönemlerinden birisini daha yaşadığını ifade eden Bozgeyik, “Zorluklara rağmen 40 bin kişilik PTT ordusu gece gündüz çalışarak tarihinin en yüksek gelirini ve kârını elde etti. Bu çalışanlarımızın başarısıdır. Onurla ve gururla söyleyebileceğimiz, küçümsenemeyecek bir başarı. Önümüzdeki yıllarda şirketimizi şirketler topluluğuna dönüştüreceğiz” diye konuştu. 

KAYNAK : Gazete Vatan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ