FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

‘Pollyanna’ çocuklarla buluşacak

Eleanor Emily Hodgman Porter’ın aynı adlı eserinden uyarlanan, senaristliğini ve yönetmenliğini Binnur Şerbetçioğlu’nun yaptığı oyunun ilk gösterimi 5 Şubat’ta yapılacak. Şehir Tiyatrolarından yapılan açıklamaya göre, müzikalin ilk gösterimi 5 Şubat’ta Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde yapılacak.

‘Pollyanna’ çocuklarla buluşacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının yeni çocuk müzikali “Pollyanna” tiyatroseverlerle buluşacak. Şehir Tiyatrolarından yapılan açıklamaya göre, müzikalin ilk gösterimi 5 Şubat’ta Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde yapılacak.

Eleanor Emily Hodgman Porter’ın aynı adlı eserinden uyarlanan, senaristliğini ve yönetmenliğini Binnur Şerbetçioğlu’nun yaptığı oyunda, canlı bir orkestra da ekibe eşlik edecek.

Dramaturjisini Gökhan Aktemur’un, sahne tasarımını Ayhan Doğan’ın, ışık tasarımını Murat Özdemir’in, kostüm tasarımını Ayşen Aktengiz Bayraşlı’nın üstlendiği müzikalin, müzikleri ise Deniz ve Özlem Noyan imzasını taşıyor.

İlk sahne Kağıthane’de

Berk Samur, Canan Kübra Birinci, Çağrı Özgür Hün, Destan Batmaz, Dolunay Pircioğlu, Emrah Derviş Soylu, Ezgim Kılınç, Hüseyin Kefeli, Nazan Yatgın Palabıyık, Onur Şirin, Ömer Barış Bakova, Serap Doğan, Yeşim Mazıcıoğlu, Bahar Çebi ve Zeynep Çelik Küreş’in rol aldığı müzikal, 12, 19 ve 26 Şubat’ta da Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Koreografisini Senem Oluz’un üstlendiği “Pollyanna”nın konusu özetle şöyle:

“Annesi yıllar önce hayatını yitirince, yardım derneği himayesinde yaşamaya başlayan Pollyanna, babasını da kaybettiği haberini alır. Küçük kız, katı ve kuralcı biri olarak tanınan Polly teyzesiyle birlikte yaşayacaktır. Hayat dolu Pollyanna’nın konağa gelmesiyle, çevredeki herkesin hayatı değişmeye başlar.”

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.