PKK istihbaratına FETÖ’den sümenaltı

Anadolu Köy Korucuları Başkanı Ziya Sözen, ‘bizzat yaşadığı olaylarla’ PKK ve FETÖ’nün ‘üst aklın’ maşası olarak nasıl birlikte haraket ettiklerini anlattı.

PKK istihbaratına FETÖ’den sümenaltı

SELİM EFE ERDEM

PKK ve FETÖ’nün ‘üst aklın’ maşası olarak ortak hareket ettiklerini belirten Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyon Başkanı Ziya Sözen, ‘bizzat yaşadığı olaylarla’ bu işbirliğini anlattı. Güneydoğu ve Doğu’da, köy korucularından gelen PKK’ya dair hayati anlık istihbarat bilgilerinin, FETÖ üyesi olarak tutuklanan ‘yaverler’ tarafından sümen altı edildiği belirten Sözen, “Ben Bingöl’deyim. Elinde patlamaya hazır tüpler olduğu halde yakalanan PKK’lılar mahkemeye çıkarılıyordu. Savcılar ‘delil yetersizliği’ gerekçesiyle adliyenin arka kapısından bırakıyordu” dedi.

PKK’YA FETÖ YARDIMI

“Diyarbakır Sur’daki hendek operasyonları sırasında, FETÖ’cü sağlık çalışanı bir çok hemşire doktorun orada sıkışan ve yaralı olan PKK’lılara gidip yardım ettiğini tespit ettik” diyen Sözen, PKK-FETÖ işbirliğine ilişkin en çarpıcısı bilgiyi de paylaştı:  “Genelkurmay İkinci Başkanımıza, ordu komutanları ve Genelkurmay Başkanlarına iletilmek üzere ilgili yaverlerine elden bizzat PKK raporları sundum. Bu raporlar, PKK’ya düzenlenecek operasyonlara dair nokta atışı bilgiler içeriyordu. O yaverlerin FETÖ’den tutuklandığını görünce, anladık ki o raporlar ya hiç ulaşmamış ya da gecikmeli iletilmiş. PKK-FETÖ işbirliğinde, yaverler başroldeydi.”  

NASIL İNANALIM

FETÖ üyesi olarak F16’ları kullanan sözde pilot ve rütbelilere dikkat çeken Sözen, “Türkiye’de Hatay’dan Van’a kadar olan bölgedeki terörle mücadele operasyonlarını 2. Ordu Komutanlığı yönetiyor. Oradaki tüm komutanlar 15 Temmuz sonrası tutuklandı.  Şimdi onların yürüttükleri PKK’ya karşı operasyonlarda ne kadar gerçekçi olduğuna nasıl inanalım?” diye konuştu.

 

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1133450

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ