Firmandex

Pideyi dondurup sofralara taşıdı

Aktaşlar Lezzet Grubu, Nelipide Gurme markasıyla 6 şubeye ulaştı. Şirket, dondurulmuş pideleriyle de tüketicilere ulaşıyor.

Pideyi dondurup sofralara taşıdı

AKTAŞLAR Pide, 1981 yılında Nurettin ve Cevdet Aktaş tarafından Ordu’da 8 masalı bir pide salonu olarak faaliyetine başladı. Bugün Nelipide Gurme markasıyla 6 şubesi olan şirket, 2012 yılından itibaren üretime başladığı dondurulmuş pideleriyle market raflarında da yerini aldı. Ordu’da organize sanayi bölgesinde 4 bin metrekare kapalı alanda kurulu fabrikasında üretim yapıyor. Fabrikada günlük 150 bin adet pide üretim kapasitesi bulunan Nelipide’de günde 80 bin adet pide üretilip satılıyor.

Meşhur Ordu Tostu’nu da paketleyen firma, çok yakında dondurulmuş Aktaşlar Ordu Tostu markasıyla da zincir market raflarında yerini alacak. 2017 sonunda 12 şubeye ulaşmayı hedefleyen Aktaşlar Lezzet Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, şöyle konuştu:

 “2017 hedeflerimizde de dondurulmuş pide üretiminde  liderliğimizi korumak ve tüm Türkiye’ye -40 dereceden gelen bu lezzeti tattırmak var. Ayrıca bazı zincir mağazalar ve dondurulmuş ürün markaları için de üretim yapmaktayız. Bu alanda sektörün lideriyiz.”

KAYNAK : Gazete Vatan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ