Firmandex

Peter Jackson’ın yeni projesi belli oldu

The Lord of the Rings ve The Hobbit filmleriyle tanıdığımız Peter Jackson yine bir kitap uyarlaması ile izleyicinin karşısına çıkacak. Ünlü yönetmen yeni projesini Facebook üzerinden paylaştı.

Peter Jackson’ın yeni projesi belli oldu

Ünlü yönetmenin yeni projesinin adı Mortal Engines. Philip Reeve tarafından kaleme alınan kitap serisi fütürist Londra’da geçiyor. Birçok büyük savaşın yaşandığı ve doğal afetlerden korunmak isteyen insanların şehirleri kocaman makinelere dönüştürdüğü bir dünyadan bahsediliyor. Kaynakları giderek azalan dünyada hayatta kalabilmek için büyük şehirler, ufak şehirleri yutuyor. Bu farklı hikâye farklı kaynaklar tarafından steampunk Mad Max olarak da tanımlanıyor.

Sona yaklaşan dünyayı ele alan bu seri Peter Jackson, Fran Walsh ve Phillipa Boyens tarafından uyarlanacak ve senaryoyu bu üç isim yazacak. Yönetmenlik koltuğunda ise Christian Rivers yer alacak. Rivers, The Fellowship of the Ring filminden beri ekiple birlikte ve Jackson’ın filmlerinde ikinci ekibin yönetmenliğini üstleniyordu. Şimdilik bu uyarlamanın ne zaman izleyici karşısına çıkacağı belli değil. Peter Jackson’ın açıklamasına göre çekimlere Mart 2017’de Yeni Zelanda’da başlanacak. Yapımda rol alacak isimler ise henüz açıklanmadı.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ