Firmandex

Patates ile tek tip beslenerek kilo verilir mi?

Tek tip beslenmeye vücudunuz ne kadar elverişli, bu tarz bir diyetle vücut direnciniz, kan şekeriniz yerle bir olur mu?

Patates ile tek tip beslenerek kilo verilir mi?

Patates diyeti ile zayıflama hakkında yazılmış birçok yazı vardır. Ancak hepsinde de ayrı bilgiler yer almaktadır.

Doğru bilgi içen öncelikle bir uzmana danışmanızda yarar olacaktır. Çünkü tek tip beslenmeye vücudunuz ne kadar elverişli, bu tarz bir diyetle vücut direnciniz, kan şekeriniz yerle bir olur mu?Bunları bilmeniz gerekiyor.

Aslına bakarsanız patates diyeti tok tutma özelliği sayesinde kilo vermenize destek olmaktadır. Çünkü tok olduğunuz süre boyunca ıvır zıvır yemekten kaçınacaksınız. Dolayısı ile az kalori ile tok kalmış olacaksınız.

Patates Diyeti Nasıl Yapılmalı?

Patates diyeti yapmak istiyorsanız vereceğimiz listeye harfiyen uyum sağlamanız diyetten olumlu sonuç elde etmeniz açısından oldukça önemlidir. Patates diyetini üç günden fazla uygulamamalısınız. Üç gün yaptıktan sonra beş gün zararlı yiyecek ve içeceklerden uzak durarak normal beslenmenize devam edebilirsiniz. Bu beş gün aradan sonra tekrar üç günlük patates diyetini uygulayabilirsiniz.

Patates diyet listesi;

3 gün için, sabah, bir haşlanmış orta boy patates, bir kâse yarım yağlı yoğurt,
Öğlen,2 haşlanmış orta boy patates, bir kâse yarım yağlı yoğurt,
Akşam iki bardak yoğurt.

Patates Diyeti ile Birlikte Neden Yoğurt Yenmeli?

Patates diyetinde yoğurdun olmasındaki amaç günlük protein ve kalsiyum ihtiyacının karşılanmasıdır. Yoğurt ile desteklendiğinde daha iyi sonuç alındığı gözlemlenmiştir. Her iki gıdanın da doyurucu etkisi fazladır.

Patates Diyeti Yaparken Günlük Ne Kadar Su Tüketilmeli

Tüm diyetlerde olduğu gibi patates diyetinde de su tüketimi oldukça önemlidir. Patates diyeti yaptım, sonuç alamadım diyenlerin çoğu suyu yeterince içmemiş olanlardır. Patates diyeti yaparken günde en az 3 litre su içilmesi önerilmektedir. Aksi takdirde çok iyi sonuçlar alamazsınız. Diyet listelerine ve önerilere tam olarak uyduğunuzda çok iyi sonuçlar elde edeceğiniz aşikârdır.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ