Firmandex

Paris’te Parfüm Müzesi açıldı

Paris’te yeni açılan koku müzesi Grand Musée du Parfum’de tarihçesinden kokuların elde edilmesine kadar parfümeri hakkında ilginç bilgiler edinilirken, farklı kokular da test edilebiliyor. Yeni açılan Paris Parfüm Müzesi’ni her yıl 300 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Paris’te Parfüm Müzesi açıldı

Paris’te yeni açılan koku müzesi insanlara 70’ten fazla kokuyu deneyimleme şansı veriyor. Aynı zamanda her koku hakkında da 5 ayrı dilde tarihçesi anlatılıyor. Yeni açılan Grand Musée du Parfum koku müzesini 300 binden fazla kişinin ziyaret etmesi öngörülüyor.

Parris’te yeni açılan Grand Musée du Parfum adlı koku müzesinde, ziyaretçiler 70’ten farklı kokuyu deneyimleyebiliyor.

Müzenin koku bahçesinde, gündelik hayata ait tarçın, buğday gibi kokuları koklayarak, gündelik hayatta ne kadar farklı kokuların olduğunu anlama fırsatından yararlanmak mümkün.

Müzenin en geniş alanında bulunan 25 yuvarlak topun her biri bir kokuyu püskürtüyor ve ziyaretçiler bu kokuyu aldıktan sonra beş ayrı dilde parfümün içeriğine dair açıklamayı dinleyebiliyor.

Sergideki bir ışık oyunu parfüm içinde kullanılan farklı temel maddeleri simgeliyor. Enstalasyonda lazer prizmalardan gelen ışınlar kokuların temel yapıtaşlarını simgeliyor. Her bir madde için aynı zamanda bir de ses duyuluyor.

Yeni açılan Paris Parfüm Müzesi’ni her yıl 300 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ