Öz kültürümüzle geleceğe yürüyeceğiz

Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan, “Milletimiz kendi geleceğini kendi kurma azmindedir. Binlerce yıllık birikimin mirasçılarıyız. Unutturulmak istenen kültürümüzü ayağa kaldıracağız. Amacımız geçmişe gitmek değil, geleneği bugüne taşıyarak, geleceğimizi bina etmek” dedi.

Öz kültürümüzle geleceğe yürüyeceğiz

Unutulmaya yüz tutan geleneksel kültür değerlerimiz yeniden hayat buluyor. Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, geçmişten gelen değerlerle geleceğin bina edileceğini ifade etti. Erdoğan, Küçükçekmece’de dün yapılan Etnospor Kültür Festivali basın toplantısında şunları söyledi: “Bizler 2 yıl önce Kırgız kardeşlerimizle geleneksel sporlarımızın popüler olması için bir yola çıktık.”

DEĞERLERİMİZDEN UZAKLAŞTIRILDIK

“Benim bu görevi üstlenirken gerçekten önemli bir misyon olduğunu düşünmeme yol açan fikir, Türkiye olarak bizim yitik birçok değeri kazanarak geleceğe yürüme azminde olmamızın gerektiğine olan inancımdı. Son 150-200 yılda bazı değerlerimizden uzaklaştırıldık. Türkiye geleceğe daha güçlü yürüyecekse, bu yitik değerlerini, kendi kültürünü kazanmakla olacak. Bizler binlerce yıllık çok eski bir birikimin mirasçılarıyız. Bunlar bizim DNA’mızdaki değerler.”

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

“15 Temmuz tecrübesi göstermiştir ki; milletimiz kendi geleceğini kendi kurma azmindedir. Kültürün her alanında geçmişi tanımalıyız. Amacımız geçmişe gitmek değil, geleneği bugüne taşıyarak, geleceğimizi bina etmek. Gerçekten bize ait olan ancak ihmal ettiğimiz, egemen güçlerin arka plana ittiği değerlerimizi tekrar kazanmamız açısından Etnospor Kültür Festivali büyük önem taşıyor. Gençlerimizi ve çocuklarımızı burada bu değerlerle buluşturacağız.”

ETNOSPOR Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, arkadaşımız Aygün Özipek’e, Kültür Festivali ile ilgili bilgiler verdi.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1136631

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ