Firmandex

Otellere alternatif: Çadır kampı

Muğla’nın turistik merkezlerindeki lüks otellerde tatil yapma imkanı bulamayan tatilciler, Muğla’nın Ula, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde çam ormanlarındaki kamp alanlarında ucuz tatili tercih ediyor.

Otellere alternatif: Çadır kampı

Denizi, kumu, güneşi ve doğal güzellikleriyle ünlü “sakin kent” Akyaka Mahallesi, çadırda tatil geçirmek isteyenlerin gözdesi haline geldi.

Tatilciler, dev çam ağaçlarının gölgesine kurdukları çadır ve karavanlarda tatillerini geçiriyor. Özellikle daha serin bir ortamı tercih ederek çadır kamp alanlarına Türkiye’nin dört bir yanından gelen tatilciler dikkat çekiyor. Bazılarının tatili aylarca sürebiliyor.

Kent genelinde 11’i milli park alanı olmak üzere toplam 74 mesire yeri ile 2 kent ormanı bulunuyor. Bu alanlardan 4’ünde görevliler gözetiminde çadır ve karavan turizmine izin veriliyor.

Tatilciler tarafından en fazla ilgiyi Akyaka’daki orman, Fethiye’deki Günlüklü ve Marmaris’teki Çubucak ile İnbükü çadır kamp alanları görüyor.

En fazla ilgiyi “sakin kent”in kamp alanı görüyor

Gökova Körfezi’nin kıyısında bulunan denizi, kumu, güneşi ve doğal güzellikleriyle ünlü “sakin kent” Akyaka Mahallesi, çadırda tatil yapanların en fazla rağbet gösterdiği yer olarak öne çıkıyor.

Uzun yıllar tatil için Akyaka’yı tercih eden bir çok kişi burada yeni dostluklar kurarken sevinç ve üzüntülerine ortak oluyor, yaşadıkları yörelere özgü yemek çeşitlerini çadır komşularıyla paylaşıyor.

Sabahın ilk ışıklarıyla Gökova Körfezi’nin serin sularına girerek güne başlayan kamp sakinleri, Akyaka’nın köylerinde yetiştirilen organik ürünlerden oluşan kahvaltılarını, çam ağaçlarının yaydığı bol oksijen eşliğinde yapma fırsatı buluyor.

Muğla’ya Hizmet Vakfı İktisadi İşletme Koordinatörü Sebehat Arkan, tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği Akyaka’daki orman çadır kampında yılda binlerce insanın çadır ve karavanlarda güven içerisinde tatil yaptığını söyledi.

Arkan, Türkiye’nin dört bir yanından gelen tatilcilerin günlük 35 lira ödeyerek elektrik dahil uygun fiyatlarla Gökova Körfezi’nin doğal güzellikleri eşliğinde tatil yaptıklarını kaydetti.

Çadır kamp alanının 600 dönüm arazide kurulduğunu ve Muğla’ya Hizmet Vakfı İktisadi İdari İşletmesi tarafından hizmet vermeye başladığını belirten Arkan, 300 çadırın kurulduğu alandaki taş evlerin de restore edilerek ziyaretçilere hizmet verdiğini anlattı.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ