FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Operadaki ‘MİT’çi

Devlet Opera ve Balesi’nde çalışan D.Ö., fiili hizmet süresi zammı için TBMM’ye başvurdu. D.Ö.’nün MİT’te çalıştığını açıkça belirtmesi dikkat çekti.

Operadaki ‘MİT’çi

Mersin’de yaşayan D.Ö.’nün dilekçesini işleme alan TBMM Dilekçe Komisyonu, konuyu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sordu. Bakanlıktan gönderilen yanıtta, D.Ö.’nün 15 Temmuz 2002’de kurum kayıtlarına geçen 5 Temmuz 2002 tarihli dilekçesiyle bilgi istediği belirtilerek şöyle denildi: 

“İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’ne hitaben yazılan 29 Mart 2003 tarihli yazımızla Milli İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT) görev yaptığı 15 Mayıs 1994-14 Aralık 1996 tarihleri arasında 2 yıl 7 ay hizmetinin olduğu, bu hizmetine karşılık verilen 7 ay 23 gün fiili hizmet süresi zammı olmak üzere toplam 3 yıl 2 ay 23 gün hizmetinin devam etmekte olan 5434 sayılı Kanuna tabi hizmetine eklendiği bildirilmiştir.”

İKİNCİ KEZ YANIT VERİLDİ

Bakanlığın yanıtında, D.Ö.’nün 22 Haziran 2016’da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtlarına geçen 15 Haziran 2016 tarihli dilekçesiyle yeniden bilgi istediği, 6 Şubat 2017’de Mersin Opera ve Balesi Müdürlüğü’ne hitaben yazılan ve bir örneği de D.Ö.’ye bilgi olarak gönderilen yazıda, MİT’te görev yaptığı döneme ait hizmetinin devam etmekte olan hizmetine eklendiğinin bildirildiği anlatıldı.

BİMER’E DE BAŞVURDU

Bakanlığın yanıtında D.Ö.’nün iki kez de Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) başvurduğu belirtildi. BİMER’e 31 Mayıs 2016 tarihli e-mail başvurusuna SGK’nın 11 Eylül 2016’da yanıt verdiği ve dilekçeyle müracaatı halinde işlemlerin yapılacağının bildirildiği, BİMER’e 18 Ağustos 2016’daki başvurusu üzerine de MİT’teki çalışma sürelerine ait fiili hizmet süresi zammının İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’ne bildirildiği yazıldı. Yanıtta, “Taleplerinin tümüne SGK’ca cevap verildi ve işlemi sonuçlandırıldı” denildi.

Hürriyet

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.