FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Olmadık işler için kahve içmeye buyrun

Balat’ta bir yıl önce açılan ‘Olmadık Projeler Atölyesi’ freelance çalışmak isteyenlerin uğrak yeri olduğu gibi, çeşitli atölye çalışmalarının da gerçekleştiği bir yer. Sizler de ofis dışında çalışmak istersiniz ya da birbirinden farklı workshoplara katılmak için buraya gidebilirsiniz. Ev yapımı tart ve kahvelerle ağzını tatlandırabilirisiniz.

Olmadık işler için kahve içmeye buyrun

İstanbul’da çeşitli yerlerinde bulunan kolektif house, ofis ortamında çalışmak istemeyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir yer. Yaklaşık bir yıl önce Balat’ta açılan Olmadık İşler Atölyesi’nin de kolektif house gibi bir konsepti var. Fakat farkı içeri adım atınca anlıyoruz. Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Seçkin Canan ve arkadaşları tarafından hayata geçirilen bu mekan tam manasıyla bir kafe değil. Ajans hizmetinin verildiği mekan bir iş ortamı olduğu gibi kafe ve çeşitli etkinliklerin de merkezi durumda.


ÜRETİM E DESTEK

Mekana gittiğinizde bilgisayar başında çalışan insanlarla karşılaşabileceğiniz gibi takı atölyesine, yazar okur buluşmasına, tiyatro gösterilerine ya da fotoğraf eğitimlerine denk gelebilirsiniz. Mekanın dekorasyonu gibi duran ürünler ise konuk olan sanatçıların ürettiği işler. Beğendiğiniz işleri ya oradan ayrılırken ya da mekanın internet sitesinden satın alabiliyorsunuz. Bunun dışında sizlerde burada bir çalışma gerçekleştirmek isterseniz sadece yediğiniz ve içtiğinizi ödemeniz yeterli. Üretimi desteklemek için mekanda gerçekleştirilen etkinlikler için hiçbir kira ücreti talep edilmiyor. Adı gibi olmadık işleri gerçekleştiriyorlar.

Adres: Balat Mahallesi, Hızır Çavuş Mescidi Sokak, No: 40 Fatih

HER İŞİ HERKES YAPAMAZ

Gel gelelim burada ne yiyip ne içebileceğinize. Burada sadece espresso bazlı kahve çeşitleri, çay ve türevleri, ev yapımı tartlar var. Kahvede oldukça iddialılar. Üçüncü nesil olarak adlandırlan kahveler burada yok. Kahve konusunda çok hassas oldukları için ajans çalışanlarının hepsi kahve eğitimi alıyor. Çünkü, mekana gelen misafirlerle bir garson olmadığı için ajans çalışanları ilgileniyor. Burada herkes alanında işinin uzmanı olabilir ama herkes üzerine düşen görevi yerine getirmekle hükümlü. Bir hiyerarşinin olmadığı mekanda mesai saati de yok. Haftanın 7 günü açık olan mekan sabah 9’dan akşam 9’a kadar hizmet veriyor. Siz de buraya geldiğinizde kafa dinleyebilir ya da bir köşede kendi işinizi yapabilirsiniz.


Kahvede iddialı

Çalışanlar tarafından yapılan tartların fiyatları 3 ile 5 lira arasında değişiyor. 5 liradan başlayıp 11 liraya kadar yükselen kahve çeşitleri yanı sıra çay 3 lira.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.