Firmandex

Okul duvarlarını “tuval” yaptı

Okul duvarlarını “tuval” yaptı

Karabük’te, resim öğretmeni Rana Altan, tatillerde, kentteki okulların duvar ve koridorlarına üç boyutlu resimler yaparak eğitim yuvalarının çehresini güzelleştiriyor.

Zübeyde Hanım Anadolu Lisesinde görev yapan 42 yaşındaki Altan, Karabük’teki birçok okulun koridor ve duvarlarına öğrencilerin isteği doğrultusunda doğa manzaraları, deniz, kent ve insan portrelerini üç boyutlu resmediyor.

Derslerinden arta kalan vakitlerde, yaz ve ara tatillerde bu uğraşını gönüllü sürdüren Altan, çizim yaptığı okullarda adaptasyon sorunu yaşayan bazı öğrencilerden yardım alarak hem onları motive ediyor hem de okulların duvar ve koridorlarını farklı bir çehreye büründürüyor.

“Öğrenciler de yöneticiler de keyif alıyor”

Altan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 yıllık mesleği boyunca çalıştığı okullarda iz bırakmak istediğini ve her zaman “Aldığım maaşı nasıl hak ederim.” düşüncesiyle hareket ettiğini söyledi.

Resmin insanlara çok şey kattığını vurgulayan Altan, “Yaz ve karne tatillerinde çeşitli okullarda duvarlara resimler yaptım. Zevkle ve severek yapıyorum, benim için güzel uğraş. Maddi karşılık beklemeden hizmet için yapıyorum. Çok hoş tepkiler alıyorum. Öğrenciler de okul yöneticileri de keyif alıyor ve mutlu oluyorlar.” dedi.

Kötü görünen alanların, boyanınca değişik bir ortama dönüştüğüne işaret eden Altan, “Öğrenciler istedikleri gibi bir alana dönüşen yerlerde daha huzurlu oluyor. Mezun öğrenciler bile ziyarete geliyor. Öğrenciler burada birçok anı biriktiriyor, fotoğraf çekiliyorlar.” şeklinde konuştu.

AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ