Firmandex

O ile müjde! 10 bin kişilik ‘ada’ kuruluyor

Trabzon’un Arsin ilçesi sahilinde, bin 800 dönüm üzerine ‘Doğu Karadeniz Endüstri ve Yatırım Adası’ kuruluyor.

O ile müjde! 10 bin kişilik ‘ada’ kuruluyor

Projenin faaliyete geçmesiyle ilgili düzenlemenin Ocak 2017’de mecliste görüşülmesinin planlandığını anlatan Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, böylece ilçede inovasyon merkezi, endüstri bölgesi kurulabileceğini kaydetti.

ÇALIŞMALARIN BAŞLAMA ZAMANINI AÇIKLADI

Trabzon’da tüm bileşenlerin sahip çıktığı projenin faaliyete geçirilmesiyle Doğu Karadeniz’de yaşanan göçü azaltmayı, gençlere yeni iş sahası açmayı ve ekonomiyi hareketlendirmeyi hedeflediklerini anlatan Şen, “İnşaallah, önümüzdeki dönemde, yani 2017 yılında proje sahasında dolgu çalışmasının ve diğer inşaatların başladığını hep berber göreceğiz.” dedi.

NEREYE KURULUYOR?

Şen, projenin, ilçe merkezindeki Arsin Devlet Hastanesinin bulunduğu mevkiden Yeşilyalı Mahallesindeki Falkoz Kur’an Kursu mevkisi arasına planlandığını aktararak, “Burası yaklaşık 3.5 kilometrelik alan. Denize doğru da 500 metre. Yatırım adası yaklaşık bin 800 dönümde kurulacak. Bu alanın önüne yükleme, boşaltmanın yapılabileceği bölüm gelecek. Yatırım adamız inşallah örnek olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

10 – 12 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM

Arsin OSB’deki firmalarda yaklaşık 5, 6 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Şen, “Buradan iki kat büyüklükte olacak yatırım adasında nereden bakarsanız iki katı yani 10, 12 bin kişinin istihdamı sağlanacak. Sayı çok önemli değil, asıl olan istihdama katkı sağlamaktır onun için 1 kişiye de 10 kişiye de 100 kişiye de iş bulabilirsek ne mutlu bize.” diye konuştu.

Şen, nitelikli güzel bir merkez oluşturma amacıyla üretim yapan sanayi firmalarına 100’er dönümlük parsel tahsis etmeyi planladıklarını vurguladı.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ