Note 7 yüzünden tutuklanabilirsiniz!

Amerikan federal havacılık dairesi, Samsung Galaxy Note 7 kullanıcılarını ilgilendiren önemli bir karar verdi. Karara göre artık Note 7 ile uçağa binemeyeceksiniz.

Note 7 yüzünden tutuklanabilirsiniz!

Samsung Galaxy Note 7’nin bir an önce iadesini sağlamak için atılan adımlar bitmek bilmiyor. Ağustos ayında çıkan telefon patlama haberleri sonrasında yenileriyle değiştirilmiş, ancak yenilerinin de patlaması sonucu üretimi ve satışı tamamen durdurulmuştu.

Önce VR desteği kesilen telefona daha sonra hiçbir şekilde güncelleme ve teknik servis desteği verilmeyeceğini duyuran Samsung’a, telefonların iadesini hızlandırmak için bir adım da Amerikan federal havacılık dairesinden geldi. 

Galaxy Note 7 değişim programı güncellendi

Samsung Türkiye, Galaxy Note 7 değişim programını yenilenen ve ilk sürüm olan tüm Note 7’leri…

Note 7’ler ile uçağa binmek artık yasak

Geçtiğimiz haftalarda kabin içi bagaj ve kargo bölümüne konulması yasaklanan, ancak uçuş esnasında kapalı şekilde tutulabilen Note 7 artık tamamen uçuşlardan men edildi. Herhangi bir şekilde Note 7 ile uçağa binmeye çalışan insanların kriminal suçlar üzerinden yargılanabileceğini ve para cezası alabileceklerini belirtelim. 

Kararı destekleyen Samsung, havayolu firmaları ile iletişimde olduğunu ve yasağın diğer havayollarında da uygulanması için çalıştıklarını belirtti. 

Karar Türkiye’de de geçerli mi ? 

Kararın şu anda sadece Amerikan hava sahası içerisinde binilen uçaklarda geçerli olduğunu belirtelim. Lakin geçtiğimiz haftalarda telefonun uçak içerisinde kapatılma kararının Türk havayolları tarafından en kısa sürede uygulandığını, bu yüzden bu kararında en kısa sürede Türk havayollarına yansıyabileceğini ekleyelim. 

Özellikle telefonlarını saklamak ve kullanmak isteyen bazı kullanıcıların bu kararlarla beraber en kısa sürede telefonlarını iade etmesi amaçlanıyor.

:: Samsung Galaxy Note 7 sahibiyseniz iade etmeyi düşünüyor musunuz ?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/note-7-ucuslarda-yasaklandi-76068

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ