Firmandex

No Man’s Sky, Performans Testine Sokuldu

Uzun bir geliştirilme sürecinin ardından nihayet oynanabilir hale gelen No Man’s Sky, bununla beraber FPS testine tabi tutuldu…

No Man’s Sky, Performans Testine Sokuldu

Hello Games tarafından hazırlanan ve epey uzun bir geliştirilme süreci yaşayan No Man’s Sky, nihayet sona gelmiş durumda. Oyunu ABD bölgesi içerisinde PlayStation 4 için satışa sunan yapımcı, tüm gecikmelere ve olumsuzluklara rağmen en nihayetinde oyunu kullanıcılar ile buluşturmuş bulunmakta. Geniş bir evren üzerine kurulu olan oyun, şimdilerde ise çeşitli testlere tabi tutuluyor. Yeni nesil oyun konsolları ile beraber daha da popüler hale gelen FPS testleri, şimdilerde yapım üzerinde deneniyor. Bizzat DigitalFoundry tarafından yapılan yeni testte oyunun nasıl bir performans sunmakta olduğunu görmek mümkün. PS4 üzerinde gerçekleştirilen ve frame-rate testini aşağıdan izlemeniz mümkün.

FPS Düşüşleri Mevcut

Bahsi geçen videoyu izlediğimizde No Man’s Sky bünyesinde FPS düşüşlerinin bulunduğunu görüyoruz. Normalde oyun 30 FPS hızında çalışması gerekirken kimi bölgelerde bu oranın 14’e kadar düştüğünü gözlemlemek mümkün. Nitekim FPS bazı yerlerde 20’ye çakılı kalabiliyor. Aslında düşüşlerin en çok uzay aracını kullandığımız esnada yaşandığını söyleyebiliriz. Bunun yanında herhangi bir gezegen yüzeyine indiğimiz esnada FPS tekrardan 30’e sabitleniyor.

PC’de Durum Ne Olacak?

Şu anda PlayStation 4 platformu için oynanabilir hale gelen yapımın PC’de nasıl bir performans sunacağı ise epey merak konusu. Eğer yeni bir aksilik yaşanmaz ise oyunu 12 Ağustos 2016 tarihinde PC üzerinden oynamak mümkün olacak.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/no-man-s-sky-performans-testine-teknoloji-2293090/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ