FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Milli iradenin zaferi

Türki Milleti, hain darbe girişiminde kazanılan ‘Milli Zafer’i 16 Nisan 2017’deki referandumda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘Evet’ diyerek taçlandırdı. Sistemin 24 Haziran’daki seçimde uygulanmaya başlamasıyla ‘Yeni Türkiye’nin kapıları açıldı.

Milli iradenin zaferi

16 Temmuz 2016 günü sabahı güneş, daha güçlü, daha aydınlık ve bağımsız Türkiye için doğdu. O gün milli iradenin tecellisi olan ezan ve salalar adeta yeni bir başlangıcı müjdeledi. Milet, büyük Türkiye hedefine doğru ilerledi. O gün millet vesayetten arınmış, dayanışma ve kardeşliğin en güçlü hali ile vücut bulduğu bir Türkiye ve berrak bir istikbal için ‘Evet’ dedi. Bu, sürekli darbe ve vesayetlerle uğraşan Türkiye’nin bunlardan kurtulması için atılan ilk adımdı. 

TÜRKİYE’NİN ÖNÜ AÇILDI

16 Nisan referandumunda Türk Milleti darbe üreten sistemi tarihin tozlu raflarına göndererek bürokratik vesayetin ölüm fermanını imzaladı. 15 Temmuz’da kazanılan Milli Zafer, 16 Nisan’da taçlandırıldı. Türkiye’ye yepyeni bir bayram yaşadı, yeni bir döneme girdi, bugüne kadar imzalanan en büyük toplumsal sözleşme olan sivil anayasa ile ülkenin ve milletin önü açıldı. Vesayet artık tarihe gömüldü, yerini milli iradeye bıraktı, artık, söz, karar, mühür milletin elindeydi.

DÖNÜM NOKTASI 24 HAZİRAN 

24 Haziran seçimleri Türkiye siyaseti açısından bir dönüm noktasıydı. Her şeyden önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildikten sonra yapılan ilk seçimlerdi. 

16 Nisan’da referandumla halk tarafından kabul edilen yeni sistem 24 Haziran seçimleriyle birlikte tam olarak hayata geçerek, uygulanır hale gelmeliydi. Türk Milleti, 24 Haziran’da sandık başına giderek, siyasal istikrarı kurumsallaştıracak, bürokratik oligarşiyi tarihe gömecek, yasama, yürütme ve yargı arasında demokratik esaslara uygun bir denge mekanizmasını sağlayarak ülkenin güçlü bir liderlikle yönetilme imkânına sahip olacağı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ülkeye kazandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha ‘Evet’ diyerek, ‘Yeni Türkiye’nin kapılarını açtı.

DİRİLİŞTEN YÜKSELİŞE 

Yaklaşık 16 yıllık AK Parti iktidarı boyunca ekonomiden dış politikaya, siyasetten toplumsal hayata, temel haklar ve hürriyetlere kadar her alanda büyük bir dirilişi başarmış olan Türkiye, 24 Haziran 2018 seçim sonucu ile güven ve istikrar içinde büyük yükselişi yakaladı. 

 

KAYNAK : STAR GAZETESİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.