FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Merkez Bankası ‘engel’leri aştı

Merkez Bankası (TCMB) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, görme engelli öğrencileri bilgilendirmeye yönelik anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Merkez Bankası ‘engel’leri aştı

Miray ÇİMEN 

Merkez çalışanları kendi sesleriyle görme engelli çocuklar için sesli kitaplar çıkardı. Kitaplarda lise çağındaki gençler için fiyat istikrarının önemi anlatıldı. İlkokul çağındaki çocuklar için paranın yolculuğu hakkında bilgi verilirken, ortaokullular için para hakkında merak edilen her şey aldı. 

SESLİ KİTAPLAR YAYIMLANDI 

Sesli Betimleme Derneği işbirliğinde hazırlanan sesli kitaplarda lise çağındaki gençler için fiyat istikrarının önemi, ilkokul çağındaki çocuklar için paranın yolculuğu ve ortaokul çağındaki çocuklar için ise para hakkında merak edilen her şey başlıklarında ekonominin temel kavramları anlatıldı. 

Türk parasını tanıtıyor

Merkez Bankası belirli dönemlerde gençlere yönelik bu tip bilgilerin yer aldığı çalışmalar yapıyor. Paralarımızı tanıyor muyuz başlığı altında yapılan infografik çalışmalarla Türkiye’nin paralarının üzerinde yer alan ünlü şahsiyetlerin önemi ve banknotların güvenlik özellikleri gibi bilgiler yer almıştı. 

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.