Firmandex

Merkel’den Trump’a sürpriz teklif!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD’nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump’ı tebrik ederken “Sıkı bir iş birliği teklifinde bulunuyorum” dedi.

Merkel’den Trump’a sürpriz teklif!

Amerika başkanlığını kazanarak büyük bir yankı uyandıran Trump’a Angela Merkel’den hem kutlama hem teklif geldi. Merkel, “ABD eski ve saygın bir demokrasiye sahiptir. Bu yılki seçim mücadelesi, kısmen  zor katlanılabilir, ihtilafların yaşandığı özel bir dönem oldu. Ben de mutlaka  çoğunuzun yaptığı gibi seçim sonuçlarını büyük heyecanla bekledim. Amerikan  halkının özgür ve adil seçimler sonucunda kimi başkan seçtiği, ABD’nin sınırları  ötesinde öneme sahip.” diye konuştu.

TEKLİF GELDİ

Trump’a iş birliği teklif eden Merkel, şu ifadeleri kullandı:
 
 “Büyük ekonomik güce, askeri potansiyele, kültürel taşıyıcı güce sahip  olan bu dev ülkeyi yöneten kişi, neredeyse dünyanın her yerinde hissedilen bir  sorumluluk taşımaktadır.  Amerikalılar gelecek 4 yıl boyunca bu sorumluluğu  Trump’ın üstlenmesine karar verdi. Almanya ve Amerika, değerlerle birbirine  bağlıdır. Demokrasi, özgürlük, hukuka saygınlık ve köken, deri rengi, din,  cinsiyet, cinsel tercih ya da siyasi görüşe bakılmaksızın insan onurunun  korunması. Bu değerlerin temelinde ABD’nin gelecekteki Başkanı Donald Trump’a  sıkı bir iş birliği teklifinde bulunuyorum.”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ