Memura izin yasağı kalktı turizm canlandı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından getirilen kamu personeline izin yasağının kaldırılması, turizm sektörünü hareketlendirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler “Bu, sektöre son derece yarar sağlayacak.

Memura izin yasağı kalktı turizm canlandı

Okullar açılmadan önce izin serbestisinin gelmesi bizim moralimizi yükseltti ve iç turizme bir doping etkisi yaptı. Umarım bu heyecan ve şevkle Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün olmasıyla eylül ayında bir nebze de olsa zararlarımızı kapatıp ayakta kalma direncimizi arttıracağız. Kurban Bayramı döneminde de inşallah iç pazarın da desteğiyle yüzde 100 doluluk oranına ulaşacağımızı tahmin ediyoruz.”

TELEFONLAR ÇALIYOR

Ayvalık Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Ümit Özgültekin “Biz turizmciler için taze kan oldu bu. Şu anda bölgemizde doluluk yüzde 30-40’larda. İzin serbestesinin hemen ardından turistik işletmelerin telefonları çalmaya başladı” dedi. Öte yandan İran’ın seyahat acentelerine koyduğu tur bilet satış yasağı da kaldırıldı.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1132511

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ