Firmandex

‘Mağdur ve mazlumlara kucak açmaya devam edeceğiz’

Başabakan Binali Yıldırım, Beştepe’de düzenlenen Atatürk’ü anma töreninde konuştu.

‘Mağdur ve mazlumlara kucak açmaya devam edeceğiz’

 Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Atatürk’ü anma töreninde konuştu. Başbakan Yıldırım, “Türkiye siyasi ve ekonomik gücüyle güven ülkesidir. Yeryüzünde mağdur ve mazlumlara da kucak açmaya devam edeceğiz. ” dedi.

İşte o konuşmadan satır başları

Gazi Mustafa Kemal’i minnet ve şükranla anıyoruz. Aziz milletimiz gazi Mustafa Kemal önderliğindeki milli mücadele ruhunu koruyarak geleceğe emin adımlarla yürümektedir. 
Türkiye siyasi istikrarı, demokrasisi, ekonomik gücüyle gelişme ve kalkınmasını devam ettirmektedir. 14 yıldır yürüttüğümüz siyasi mücadeleyi ilk günkü aşka sürdürüyoruz. 
Milletimiz Cumhuriyetimizin bütün kazanımlarına sahip çıkarak, vesayet odaklarını aşarak 2023 hedeflerine odaklanmıştır. Yeni bir anayasa ve hükümet sistem tartışmalarını da geride bırakarak Cumhuriyetimizi ve demokasimizi daha güçlü hale getireceğiz. 

MAĞDUR VE MAZLUMLARA KUCAK AÇMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Millet iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz meşruyetini millet iradesinden almıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşları, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkma konusunda birlik, bütünlük içindedir. Cumhuriyetimizin kurucu ilkeleri milletimiz için birleştirici özelliklere sahiptir. Azami bir dikkatle bütün vatandaşlarımızın hukukunu koruyan bir gayret içindeyiz.Dahili ve harici saldırılar ile ihanetler, ülkenin birliğine ve bütünlüğüne yönelik tehditler, 1000 yılda oluşmuş bu kardeşliği bozamamıştır, bundan sonra da bozamayacaktır. İlk günden itibaren ikinci Kurtuluş mücadelesi olarak adlandırdığımız 15 Temmuz darbe girişimini, Türk ulusunun eşsiz kahramanlığını bütün dünyaya göstermiştir.Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik bir hukuk devletidir. Millet ve devlet olarak gelecek hedeflerinden gözümüzü ayırmayacağız. Türkiye siyasi ve ekonomik gücüyle güven ülkesidir. Yeryüzünde mağdur ve mazlumlara da kucak açmaya devam edeceğiz. Hakimiyet milletindir şiarıyla çıktığımız bu yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ